Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 88

Nagy Lajos: A falu álarca. Dedikált Budapest, é.n. , Nyugat Kiadó és Irodalmi R.T. Kiadói papírborítóval, kis sérülésekkel, 185 p. A gerince megfakult. Első kiadás
19819.

Rufpreis:
5 000 HUF

Kiss József: Ünnepnapok. Cserna Károly rajzaival. Dedikált! Bp.,1888,Révai. Első kiadás 127p. Kiadói illusztrált papírborítóval, kissé sérült gerinccel, l,
19820.

Rufpreis:
5 000 HUF

Kellér Andor: Bal négyes páholy. Dedikált példány!  Borsa Harsányi Zsolt, a Vígszínház igazgatójának dedikált példány. Bp., é.n. Kalász. Kiadói papírkötésben
19821.

Rufpreis:
4 000 HUF

1493 Ősnyomtatvány - a híres Schedel krónika két egymást követő lapja (egybefüggő lappárja) , rajta középkori uralkodók szentek, és egyházi méltóságok fametszetű képével. A személyek között szerepel többek között Szent Lúcia az egyik legismertebb keresztény mártír, akit a katolikus, ortodox és anglikán egyházak is tisztelnek. Szent Lucia szicíliai vértanú, aki szüzességi fogadalma miatt szenvedett mártírhalált. A legenda szerint kivájt szemeit is visszaadta neki Isten, ezért a látás és a vakok védőszentje, neve a fény-ből ered, ünnepe december 13. 1493.-ban jelent meg az első nyomtatott világkrónika, amelyben Buda legrégibb hitelesnek tekinthető látképe is fennmaradt. A könyvnek számos magyar vonatkozása is van. A mintegy 600 lapos, nagyméretű ősnyomtatvány a 15. századi könyvművészet kimagasló emléke. A Lapok mérete egyenként 32x46 cm. Művelődéstörténeti és könyvtörténeti kuriózum. RITKASÁG!
19822.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,60
187,50

1802 Struve [Christian August] Kerestély Ágoston: A gyenge élet meg-hoszszabbításának, és a gyógyíthatatlan nyavalyákban való húzásának a Mestersége  1802 Pesten Trattner Mátyás betüivel. XII+288 p. Fordította,s két tudósnak munkájával meg-bővítette Kováts Mihály orvos doctor. II. rész. Asthenokómika, vagy a gyengék meg-tartásának a tudománya. /Győry 155 p./ Korabeli keménytáblás papírkötésben. Szép állapotban.
19823.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

Mátyás király emléklap. A kolozsvári Mátyás szobor leleplezése alkalmából. Szerkesztette: Perl Alfréd. (Dedikált.) Kolozsvár, 1902. Ujhelyi Mór - Nyomatott Gámán J. örökösénél. 22 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Zilahi Dezső kedves barátomnak Perl Alfréd". Képes albumunk a Fadrusz János szobrászművész alkotta Mátyás-szobor 1902. október 12-i leleplezési ünnepsége alkalmából készült. Ismerteti az ünnepségek menetrendjét, méltatja Mátyás uralkodásának nemzeti jelentőségét, valamint idéz az ez alkalomra készült beszédekből, politikai üzenetekből és versekből. Oldalszámozáson belül I. Ferenc József, József főherceg és Auguszta főhercegnő hártyapapírral védett egész oldalas portréja. Prov.: Gyurgyókai Zilahi Dezső (Pest, 1873 - Budapest, 1956) újságíró, a Fővárosi Idegenforgalmi Hivatal igazgatója volt. Aranyozott, vaknyomásos, kiadói egészbőr díszkötésben (Leszik Károly, Budapest), az első kötéstáblán vaknyomásos kettős lénián belül a négy sarokban elhelyezett, ornamentikus kerettel körülvett, vaknyomásos Hunyadi-címerekkel, az aranyozott körfeliraton belül Hunyadi Mátyást ábrázoló aranyozott, dombornyomású plakettel, az eredeti borítófedelek bekötve. Rendkívül dekoratív, nagyon szép példány.
19824.

Mátyás király emléklap. A kolozsvári Mátyás szobor leleplezése alkalmából. Szerkesztette: Perl Alfréd. (Dedikált.)
Kolozsvár, 1902. Ujhelyi Mór - Nyomatott Gámán J. örökösénél. 22 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Zilahi Dezső kedves barátomnak Perl Alfréd".
Képes albumunk a Fadrusz János szobrászművész alkotta Mátyás-szobor 1902. október 12-i leleplezési ünnepsége alkalmából készült. Ismerteti az ünnepségek menetrendjét, méltatja Mátyás uralkodásának nemzeti jelentőségét, valamint idéz az ez alkalomra készült beszédekből, politikai üzenetekből és versekből. Oldalszámozáson belül I. Ferenc József, József főherceg és Auguszta főhercegnő hártyapapírral védett egész oldalas portréja.
Prov.: Gyurgyókai Zilahi Dezső (Pest, 1873 - Budapest, 1956) újságíró, a Fővárosi Idegenforgalmi Hivatal igazgatója volt.
Aranyozott, vaknyomásos, kiadói egészbőr díszkötésben (Leszik Károly, Budapest), az első kötéstáblán vaknyomásos kettős lénián belül a négy sarokban elhelyezett, ornamentikus kerettel körülvett, vaknyomásos Hunyadi-címerekkel, az aranyozott körfeliraton belül Hunyadi Mátyást ábrázoló aranyozott, dombornyomású plakettel, az eredeti borítófedelek bekötve. Rendkívül dekoratív, nagyon szép példány.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

Tarczy Lajos: Népszerű természettan. Tanulni szerető gazdák, mesteremberek s iskolatanítók számára. A földművelésre és a nép között uralkodó babonákra különös tekintettel. (Négy külön füzet)  Szövegközti ábrákkal illusztrált. Tarczy Lajos (Hetény, 1807. dec. 6. - Bécs, 1881. márc. 20.): filozófus és természettudós, az MTA tagja (l. 1838, r. 1840). Teológiai és filozófiai tanulmányait a pápai főisk.-n, fizikai és matematikai tanulmányait Bécsben és Berlinben végezte. 1833-tól a pápai ref. főisk. filozófia-, fizika- és matematikatanára. Jelentős szerepe volt az isk. újjászervezésében és korszerűsítésében: oktatási reformjának végrehajtásában, a főisk. nyomdájának megalapításában (1838) stb. Tanári pályája kezdetén a hegelianizmus első hazai képviselőjeként Hegel alapján álló filozófiát tanított, ami miatt támadások érték, s le kellett mondania a filozófia előadásáról. A hazai természettudományos és ismeretterjesztő irodalom egyik legjelentősebb korabeli művelője. Esztétikai munkássága is jelentős. Petőfit pápai diákkorában hatékonyan támogatta. Fő művei Természettan , Népszerű égrajz (Pápa, 1838), Népszerű természettan (Pápa, 1843), A dráma hatása és literaturánk drámaszegénysége (Pest, 1843)
19825.

Rufpreis:
36 000 HUF
97,56
112,50

1493 Ősnyomtatvány - a híres Schedel krónika Magyar vonatkozású lapja, rajta középkori uralkodók és egyházi méltóságok fametszetű képével. A személyek között szerepel többek között Aquinói Szent Tamás. A hátoldalán a II. lyoni zsinat leírását és femetszetű képét láthatjuk. A zsinat és Magyarország közötti legfontosabb kapcsolat IV. (Kun) László magyar király (1272?1290) uralkodásához köthető. A zsinat egyik fő témája az volt, hogyan szervezzenek új keresztes hadjáratot a Szentföld visszafoglalására. Ennek részeként Magyarországot is bevonták a tervekbe, mivel a Magyar Királyság a keresztesek egyik fontos átvonulási útvonala volt. A pápa (X. Gergely) kifejezetten kérte a magyar király támogatását, és engedélyezte, hogy a magyar egyház is részt vegyen az új adók beszedésében, amelyek a keresztes hadjáratot szolgálták.  1493.-ban jelent meg az első nyomtatott világkrónika, amelyben Buda legrégibb hitelesnek tekinthető látképe is fennmaradt. A könyvnek számos magyar vonatkozása is van. A mintegy 600 lapos, nagyméretű ősnyomtatvány a 15. századi könyvművészet kimagasló emléke. A Lap mérete 32x46 cm. Művelődéstörténeti és könyvtörténeti kuriózum. RITKASÁG!
19826.

Rufpreis:
36 000 HUF
97,56
112,50

Bognár Árpád (1931-2004) Munkácsy-díjas grafikusművész hét színes, részben aláírt illusztrációja Beaumarchais "Figaro házassága, avagy egy bolond nap" című vígjátékénak képes kiadásához (Budapest, 1977, Magyar Helikon). Kelt: Budapest, 1977 januárja. Hét illusztrált karton, vegyes technika: ceruza, tus, akvarell. A borítóvázlat mérete: 190x130 mm egy 270x210 mm méretű kartonon. A belső illusztrációk mérete egységesen 180x125 mm 210x170 mm méretű kartonokon. Bognár Árpád (1931-2004) Munkácsy-díjas festőművész, grafikusművész, főiskolai tanár. A Képzőművészeti Főiskolán végzett, mesterei Fónyi Géza, Ék Sándor és Konecsni György voltak. Tárlatait az Ernst Múzeumban, a Vigadó Galériában, a Nemzeti Galériában, a Miskolci Galériában tartotta, külföldön antwerpeni, berlini kiállításokon szerepelt. Festészeti munkássága mellett grafikusként is dolgozott, plakát- és könyvművészete is jelentős. Vegyes technikával: grafittal, tussal és akvarellel készült hét könyvillusztrációja csekély változtatásokkal jelent meg a Beaumarchais-kötetben (Figaro házassága, Budapest, 1977, Magyar Helikon). Színes borítóvázlata körül ismeretlen kéz által írt nyomdai megjegyzések, a borítóterv címfeliratozása alatt a művész saját kezű aláírása. A belső illusztrációkhoz készült színes vázlatok mindegyikén sorszámozás, jobb alsó sarkában érkeztetési bélyegzés és szerkesztőségi láttamozás, a borítóterv és két belsőillusztráció-terv verzóján szerkesztőségi bélyegzés, szerkesztőségi szignókkal, Lator László (1927-2023) költő, főszerkesztő és Gara György szerkesztő három-három láttamozó szignójával. A borítóterven apró gyűrődések, a kartonok verzóján illesztési nyomok. Grafika-gyűjteményünk emlékezetes bepillantást nyújt egy készülő kötet szerkesztési munkálataiba. Jó állapotú lapok. Hozzá tartozik: Beaumarchais, [Pierre-Augustin Caron de]: Figaro házassága avagy egy bolond nap. [A grafikus által dedikált példány.] [Budapest], 1977. Magyar Helikon - Európa Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 151 + [5] p. + 6 t. (színes). Egyetlen illusztrált kiadás. Dedikált: "Szeretettel Iminek. Árpi. Bp. 1977."  Prov.: Bolgár Imre. [Bolgár Imre (1916-1988) nyomdász, nyomdaigazgató, a Zrínyi Nyomda igazgatója.]  Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
19827.

Bognár Árpád (1931-2004) Munkácsy-díjas grafikusművész hét színes, részben aláírt illusztrációja Beaumarchais "Figaro házassága, avagy egy bolond nap" című vígjátékénak képes kiadásához (Budapest, 1977, Magyar Helikon).
Kelt: Budapest, 1977 januárja. Hét illusztrált karton, vegyes technika: ceruza, tus, akvarell. A borítóvázlat mérete: 190x130 mm egy 270x210 mm méretű kartonon. A belső illusztrációk mérete egységesen 180x125 mm 210x170 mm méretű kartonokon.
Bognár Árpád (1931-2004) Munkácsy-díjas festőművész, grafikusművész, főiskolai tanár. A Képzőművészeti Főiskolán végzett, mesterei Fónyi Géza, Ék Sándor és Konecsni György voltak. Tárlatait az Ernst Múzeumban, a Vigadó Galériában, a Nemzeti Galériában, a Miskolci Galériában tartotta, külföldön antwerpeni, berlini kiállításokon szerepelt. Festészeti munkássága mellett grafikusként is dolgozott, plakát- és könyvművészete is jelentős. Vegyes technikával: grafittal, tussal és akvarellel készült hét könyvillusztrációja csekély változtatásokkal jelent meg a Beaumarchais-kötetben (Figaro házassága, Budapest, 1977, Magyar Helikon).
Színes borítóvázlata körül ismeretlen kéz által írt nyomdai megjegyzések, a borítóterv címfeliratozása alatt a művész saját kezű aláírása. A belső illusztrációkhoz készült színes vázlatok mindegyikén sorszámozás, jobb alsó sarkában érkeztetési bélyegzés és szerkesztőségi láttamozás, a borítóterv és két belsőillusztráció-terv verzóján szerkesztőségi bélyegzés, szerkesztőségi szignókkal, Lator László (1927-2023) költő, főszerkesztő és Gara György szerkesztő három-három láttamozó szignójával. A borítóterven apró gyűrődések, a kartonok verzóján illesztési nyomok. Grafika-gyűjteményünk emlékezetes bepillantást nyújt egy készülő kötet szerkesztési munkálataiba.
Jó állapotú lapok.
Hozzá tartozik:
Beaumarchais, [Pierre-Augustin Caron de]: Figaro házassága avagy egy bolond nap. [A grafikus által dedikált példány.]
[Budapest], 1977. Magyar Helikon - Európa Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 151 + [5] p. + 6 t. (színes). Egyetlen illusztrált kiadás.
Dedikált: "Szeretettel Iminek. Árpi. Bp. 1977."
Prov.: Bolgár Imre. [Bolgár Imre (1916-1988) nyomdász, nyomdaigazgató, a Zrínyi Nyomda igazgatója.]
Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.

Rufpreis:
36 000 HUF
97,56
112,50

Caius Sallustius Crispus: Cajus Sallustius Crispus [művei] Szent-Györgyi [Gellért] Gellérd magyarázásával. Előrebotsátotta bévezetését a classicusok isméretébe Jankowich Miklós. 1-2. köt. 1. köt.: Catilina, és a? Töredékek. 2. kötet: Jogurtha: Ceasarhoz intézett levelek, és egyebek. Budán, 1811?1812., Nyomtat. a? Magyar Kir. Universzitás? betűvel, 1 (rézmetszetű címkép) t. + 168 p.+1 (rézmetszet) t.+375+1 p.; 1 (rézmetszetű címkép) t.+CXX+631+1 p. + 1 (kihajtható rézmetszetű térkép) t. Egyetlen kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, és átkötött modern félvászon-kötés.
19828.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Lippich Elek, koronghi: - - költeményei. 1880-1902. [Kőrösfői] Kriesch Aladár és Nagy Sándor szecessziós könyvdíszeivel és rajzaival. Bp.,1903., Pallas, 307 p. A magyar szecessziós könyvillusztráció egyik legszebb darabja. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott felső lapélekkel, kopott borítóval, belül jó állapotban.
19829.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75
10

Karácsony Benő: Napos oldal. I-II. köt. Erdélyi Szépmíves Céh 101-102. sz. kiadványa. Kolozsvár, 1936., Erdélyi Szépmíves Céh,(Minerva-ny.), 2 (díszcímlap) +229+3+IV (Erdélyi Szépmíves Céh tagjainak névsora) p.; 2+193+3+IV (Erdélyi Szépmíves Céh tagjainak névsora) p. 1. kiadás. Számozott, 8. számú és 18. számú előfizetők részére készült példány. Kiadói félpergamen-kötés, Rohonyi Antal-kötés, kopott borítóval.
19830.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,88
87,50

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF