Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 88

Keresztury Dezső: Így éltem. A szerző, "Dezső báttya", Keresztury Dezső (1904-1996) Széchenyi-díjas író, költő, irodalomtörténész, kritikus, műfordító által DEDIKÁLT példány! Bp., 1979, Magvető, 191+1 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19892.

Rufpreis:
5 000 HUF

Balogh Károly: Madách Imre otthona. A szerző, mankóbüki Balogh Károly (1879-1945) irodalomtörténész, műfordító által Bitter Illés Béla (1868-1939) ciszterci szerzetes, germanista, a Szent István Akadémia tagja, a pécsi ciszterci gimnázium főigazgatója részére dedikált példány. Bp., [1924], Athenaeum, 90+(2) p. Egyetlen kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, belül jó állapotban. Ritka!
19893.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kozma Andor: Szatírák. Bp., 1898, Athenaeum, 4+238 p. Egyetlen kiadás. Kiadói, festett, díszes, aranyozott dombornyomásos, Gottermayer egészvászon díszkötésben, megkímélt állapotban
19894.

Rufpreis:
4 000 HUF

Somlyó Zoltán: A férfi versei. - Kézirat helyett. - A szerző, Somlyó Zoltán (1882-1937) költői által DEDIKÁLT, dátumozott (1922. okt. 21.) példány! Bp.,1922., Szerző, (Uránia-ny.), 1 (szerzői portréja) t+ 79 p. "Ebből a könyvből 100 számozott amateaur-példány készült, a költő fényképével és kezevonásával." Számozott (45./100) példány. Kiadói papírkötésben, kissé kopott, szakadt borítóval, a könyvtest elvált a borítótól. Rendkívül ritka!
19895.

Rufpreis:
6 000 HUF
15

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF