Mátyási József: A barátság, és annak mestersége Pesten, 1821. Trattner János Tamás. VIII, 220 l. 1 lev. A szerző költő, ügyvéd volt. Korábban galántai Fekete János gróf titkáraként működött. Költészetét Kazinczy lenézte, Csokonai azonban barátjaként tisztelte. Ritka.
Desiderius Erasmus Roterodamus: Colloquia familiaria, ex recensione et cum notis perpetuis Petri Rabi, roterod. ... Editio Nova. Hozzákötve: Moriae Encomium, sive declamatio in laudem stultitiaae, quae ... Norimbergae, 1784, In Officina Libraria Felseckeriana, 8 sztl. lev. + 872 p.+ 12 sztl. lev. + 88 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott , foltos borítóval, sérült gerinccel, az elülső szennylapon kis sérüléssel, hiányzó elülső előzéklappal.
Tamási Áron: Ábel. Ábel a rengetegben, Ábel az országban, Ábel Amerikában. A szerző, Tamási Áron (1897-1966) író által Hortobágyi Judit (1929-1991) előadóművész, konferanszié részére DEDIKÁLT példány. Hortobágyi Judit névjegykártyájával. Valamint a "Jó ebédhez szól a nóta" c. műsor forgatókönyvének egy lapja. Bp., 1963, Szépirodalmi, 775+2 p. Kiadói egészvászon-kötés.
Román költőkből. Ford.: Brán Lőrincz szamosszéplaki gör. kath. plébános és Révai Károly az Erdélyi Irodalmi Társaság tagja a Teleki Társaság elnöke. Az egyik fordító, Révai Károly (1856-1923) író, költő, műfordító, szerkesztő által Jakab Ödön részére DEDIKÁLT példány. Dr. Moldován Gergely egyetemi tanár előszavával. Nagybánya, 1910, (Misztófalu, Simon Aurél-ny.), 160 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, két kijáró lappal.
Major Máté: Egy gyerekkor és egy kisváros emléke. A szerző, Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész, építészettörténész által Szigetvári György (1926-2018) Ybl Miklós-díjas építészmérnök DEDIKÁLT példány! Valamint Major Máté gépelt, 1977-es levelével Szigetgvári György építésznek, rajta autográf ALÁÍRÁSÁVAL. Bp.,1973,Magvető, 389+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. + 1974 Schéner Mihály festő- és grafikusművész, valamint Major Máté fotója, Bencseki Mátyás fotója, mellette 1977-es borítékkal (Bencseki Mátyástól Major Máténak), a hátoldalon jelzett, feliratozott, a sarkokon és széleken kopásnyomokkal, kis törésnyomokkal, 15x23 cm
Dosztojevszkij, Fjodor Mihajlovics: Bűn és bűnhődés. Ford.: Görög Imre és G. Beke Margit. Bp., 1966, Magyar Helikon, 529+3 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kiadói papír védőborító, jó állapotban. Számozott (441./1200) példány!
Németh László: Sajkódi esték. A szerző, Németh László (1901-1975) író által DEDIKÁLT példány. Bp., 1961, Magvető, 438+2 p. Első kiadás! Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos gerinccel.
Valachi Anna: A színjátékos életei. Főszerepben: Őze Lajos. A szerző, Valachi Anna (1948-2018) író, irodalomtörténész által DEDIKÁLT példány. Bp.,1983,Hunga-Print. Kiadói papírkötés. + 1972 Ünnepi Könyvhét prospektusa, a hátoldalon programmal, rajta Őze Lajos (1935-184) színművész és Gombos Katalin (1929-2012) színésznő, Mensáros László (1926-1993) színművész, Szobotka Tibor (1913-1982) József Attila-díjas író, műfordító, irodalomtörténész és felesége Szabó Magda (1917-2007) Kossuth- és kétszeres József Attila-díjas magyar író, költő, műfordító, Illés Endre (1902-1986)író, műkritikus, műfordító aláírásaival!
Preszly Lóránd: A költő Móra Ferenc. A szerző, Preszly Lóránd (1883-1953) író, csendőrezredes által Dr. Gotein György (1911-1945) Izraelita származású kaposvári gimnáziumi igazgató, irodalomtörténész, holocaust áldozat részére DEDIKÁLT példány. Széphalom-Könyvtár 31. sz. Szeged, 1934, Szeged Városi Nyomda, 24 p. Kiadói papírkötés, kissé fakó borítóval.
Volf György: Volf György összegyűjtött munkái I-II. köt. Kiadja a Magyar Tudományos Akadémia támogatásával Dr. Demeczky Mihály. Bp., 1907-1914,Franklin, 4+426+373 p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, a címlapon régi bélyegzéssel és bejegyzésekkel.