L. Fittler Vilma: Saláta Sára. A képeket Vida Mária rajzolta. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Kiadói kartonált kötés, megerősített gerinccel és táblákkal, kissé sérült borítóval, helyenként foltos és sérült táblákkal.
B. Csűrös Emília: Lexi és a Vöröskereszt. Bp., [1943], Pósa Károly, 194+(2) p. A borító Pál György, a szövegközi rajzok Kálmán Ágnes munkái. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, sérült gerinccel, sérült, szétváló fűzéssel, a lapok egy része kijár.
Benedek Elek: Mondák és legendák. Széchy Gyula rajzaival. Az Athenaeum mese-könyvtára 12. Bp., [1929], Athenaeum, 86+(2) p. Harmadik kiadás. A borító Fáy Dezső munkája. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, az elülső kötéstáblán kis sérüléssel.
2 db úttörő könyv: Rakó József - Tamasy Endre: Őrsvezetők útitársa. Bp., 1957, Magyar Úttörők Szövetsége. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, a borító és a címlap sérült. + ,,Az úttörő tábor". Úttörők Könyve - A szovjetúttörő-mozgalom enciklopédiája V. Ford. és kiegészítésekkel ellátta: Nánásy György. Bp., é.n., Új Magyar Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kopott borítóval.
Orbán Miklós: Marcell és a kiskáptalan. Ifjúságunk Könyvei 3. Bp., 1948, "A Sziv" kiadása, 244+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, ajándékozási bejegyzéssel.