Bücher: Märchen

Zahl der Lose: 20

1961 Húsvéti képes gyerekkönyv, egy nagyméretű térbeli illusztrációval, graf.: Vojtech Kubasta, kinyitva: 45x32,5x22 cm
18967.

Rufpreis:
6 000 HUF

18968.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Josef Haltrich: A medve, a farkas, a róka és a nyúl a medgyesi vásáron. Ford.: Fodor Sándor. Liana Petrutiu rajzaival. Bukarest, 1983, Kriterion. Kiadói tűzött papírkötés.
18969.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Kását főz a kisegér. Ludovít Fulla nemzeti művész képei a népi mondókákhoz. Ford.: Rab Zsuzsa. Bratislava-Bp., 1965, Mladé letá - Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
18970.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Öregapó karmantyúja. Lett népmesék. Ford.: Rab Zsuzsa. A fordító, Rab Zsuzsa (1926-1998) József Attila-díjas író, költő, műfordító, által DEDIKÁLT példány. Bp.,1983,Móra. Réber László rajzaival. Kiadói kartonált papírkötés.
18971.

Rufpreis:
3 000 HUF

18972.

Rufpreis:
2 800 HUF

A három kismalac. Térbeli mesekönyv Radványi Zsuzsa rajzaival. H.n., é.n., Forma-Art, 3 sztl. lev. Kiadói papírkötés.
18973.

Rufpreis:
3 000 HUF

Debreczeni József: Első félidő. Ifjúsági regény. Sebők Imre rajzaival. A borító K. Sávely Dezső munkája. Bp., é.n., Tolnai, 111+(1) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas, foltos borítóval, tulajdonosi és ajándékozási bejegyzéssel.
18974.

Rufpreis:
1 800 HUF

2 db ifjúsági regény lányoknak: Courths-Mahler, [Hedwig]: A kis libapásztorlány. Ford.: Szederkényi Anna. Bp., [1924], Dante. A borító Biczó András munkája. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, néhány lap sarkán kis sérüléssel/hiánnyal. + Tutsek Anna: Ágnes története. K. Sávely Dezső rajzaival. Bp., é.n. [cca 1925], Dante. Fekete-fehér képtáblákkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, ajándékozási bejegyzéssel.
18975.

Rufpreis:
2 400 HUF

Hajnalpelika. Rozsályi népmesék. Szerk.: Kovács Ágnes. A meséket gyűjtötte, a kísérő tanulmányt írta, a szómagyarázatokat és a megjegyzéseket a mesékhez készítette: Béres András. Mesék, mondák, történetek. Bp., 1989., Akadémiai Kiadó, 267+1 p. + 14 t. Würtz Ádám illusztrációival. Kiadói kartonált papírkötés.
18976.

Rufpreis:
1 600 HUF

Állatmesék. Bp., é.n., Ifjúsági (Orbis-nyomda, Prága). Kemény táblákból álló mesekönyv, néhány táblán firkával és foltokkal.
18977.

Rufpreis:
1 400 HUF

L. Fittler Vilma: Paszuly Pista lakodalma. A képeket Vida Mária rajzolta. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Kiadói kartonált kötés, megerősített gerinccel és táblákkal, kissé sérült borítóval, helyenként foltos és sérült táblákkal.
18978.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF