Josef Haltrich: A medve, a farkas, a róka és a nyúl a medgyesi vásáron. Ford.: Fodor Sándor. Liana Petrutiu rajzaival. Bukarest, 1983, Kriterion. Kiadói tűzött papírkötés.
Kását főz a kisegér. Ludovít Fulla nemzeti művész képei a népi mondókákhoz. Ford.: Rab Zsuzsa. Bratislava-Bp., 1965, Mladé letá - Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
Öregapó karmantyúja. Lett népmesék. Ford.: Rab Zsuzsa. A fordító, Rab Zsuzsa (1926-1998) József Attila-díjas író, költő, műfordító, által DEDIKÁLT példány. Bp.,1983,Móra. Réber László rajzaival. Kiadói kartonált papírkötés.
Cooper, J. F.: Lederstrumpf-Erzählungen. Für die Jugend bearbeitet von Paul Moritz. Stuttgart, Chienemanns Verlag. Kiadói egészvászon kötés, sérült gerinc, illusztrált, kopottas állapotban.
Debreczeni József: Első félidő. Ifjúsági regény. Sebők Imre rajzaival. A borító K. Sávely Dezső munkája. Bp., é.n., Tolnai, 111+(1) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas, foltos borítóval, tulajdonosi és ajándékozási bejegyzéssel.
2 db ifjúsági regény lányoknak: Courths-Mahler, [Hedwig]: A kis libapásztorlány. Ford.: Szederkényi Anna. Bp., [1924], Dante. A borító Biczó András munkája. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, néhány lap sarkán kis sérüléssel/hiánnyal. + Tutsek Anna: Ágnes története. K. Sávely Dezső rajzaival. Bp., é.n. [cca 1925], Dante. Fekete-fehér képtáblákkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, ajándékozási bejegyzéssel.
Hajnalpelika. Rozsályi népmesék. Szerk.: Kovács Ágnes. A meséket gyűjtötte, a kísérő tanulmányt írta, a szómagyarázatokat és a megjegyzéseket a mesékhez készítette: Béres András. Mesék, mondák, történetek. Bp., 1989., Akadémiai Kiadó, 267+1 p. + 14 t. Würtz Ádám illusztrációival. Kiadói kartonált papírkötés.
L. Fittler Vilma: Paszuly Pista lakodalma. A képeket Vida Mária rajzolta. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Kiadói kartonált kötés, megerősített gerinccel és táblákkal, kissé sérült borítóval, helyenként foltos és sérült táblákkal.