Nemzeti könyvtár kolligátum: Asztalos Miklós: Vidám történetek Mátyás királyról, Orbók Attila: Bölcs Gyuri mindent eligazít. Erdélyi történet, Lelkes Nándor József: A kuruc.apostol, Dallos Sándor: A Fehér ménes, Cholnoky Jenő dr.: Ős hazából, új hazába, Dénes Gizella: Mezei asszonyok, Gyimesi Ferenc: Kata csatát nyer, Hegyaljai Kiss Géza: Honvédélet, Sinka István: Fütyöri és a hét vadász, Kászonyi Ferenc: Magyar-szlovák vérközösség. . Eredeti papírborítókkal bekötve, laza egészvászon kötésben
Vegyes könyvtétel a Magyar Helikon kisméretű könyveiből, 6 kötet: Johann Wolfgang Goethe: Pandora. Ünnepi játék. Bozóky Mária illusztrációival.Bp., 1960., Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötés. Számozott (322./600) példány.; Lu Hszin: Vadfüvek. Versek prózában. Fordította, az utószót és a jegyzeteket írta Tőkei Ferenc. Bozóky Mária illusztrációival. Bp., 1961, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötésben. Számozott példány (218./700) példány.; Lukianos: Beszélgetés a táncról. Ford. és az utószót írta: Trencsényi-Waldapfel Imre. Bp., 1959, Magyar Helikon. Kondor Lajos illusztrációival. Kiadói félbőr-kötésben. Számozott példány (827./1100) példány.; José de Espronceda: A salamancai diák. Ford.: Berczeli A. Károly. Túry Mária illusztrációival. Bp., 1959, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötésben. Számozott példány (298./1100) példány.; Heinrich Heine: Gondolatok. Ford.: Bíró Sándor. Rozsnyai Zoltán illusztrációival. Bp., 1958, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötésben. Számozott példány (224./600) példány.; Jacques Gaucheron: A lyoni selyemszövők. Ford.: Gereblyés László. Bartha László illusztrációival. Bp., 1959, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötésben.
Kis Gizella: Justh Zsigmond. (2 példányban). Bp., 1932, szerzői kiadás (Nagy Sándor és András-ny.), 36 p. Első kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, ill. aranyozott egészvászon-kötés. + Justh Zsigmond naplója. Sajtó alá rendezte: Halász Gábor. Bp., [1941], Athenaeum, 1 t. + 429 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
Krupa Sándor 2 műve: A sarló-kalapács áldozatai. Isten a sarló-kalapács börtöneiben.; Michigan, 1979-1986., DeWitt. Emigráns kiadások. Kiadói műbőr-kötések.
Obersovszky Gyula: Prelűd halál után I-IV. köt. A szerző, Obersovszky Gyula (1927-2001) költő, író, újságíró által a fia, Obersovszky Béla részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1995-1998-2000, Szabad Tér - Codex Print. Kiadói egészvászon-kötés.
Carol Krenz: Audrey. A Life in Pictures. [Audrey Hepburn.] New York,1997.,Barnes & Noble. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Kazinczy Ferenc: Pestre. Töredék Kazinczy Ferenc pesti útleírásából. Írta: ezernyolcszázhuszonnyolcban. A képanyagot gyűjtötte és a magyarázó szöveget írta Rexa Dezső. Bp., 1929, Budapest Székesfőváros, 72+6 p.+ 66 t. Kiadói papírkötés, egészen kis szakadással a borítón, de alapvetően jó állapotban.