Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 230

2936-1937 14 db Filatéliai Kurir + 1936 A bélyeggyűjtő XV/1. + 1951 Magyar bélyegek katalógusa + 1948 A posta kézikönyve, vegyes állapot
19094.

Rufpreis:
2 000 HUF

19095.

Rufpreis:
2 000 HUF

19096.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Nemzeti könyvtár kolligátum: Asztalos Miklós: Vidám történetek Mátyás királyról, Orbók Attila: Bölcs Gyuri mindent eligazít. Erdélyi történet, Lelkes Nándor József: A kuruc.apostol, Dallos Sándor: A Fehér ménes, Cholnoky Jenő dr.: Ős hazából, új hazába, Dénes Gizella: Mezei asszonyok, Gyimesi Ferenc: Kata csatát nyer, Hegyaljai Kiss Géza: Honvédélet, Sinka István: Fütyöri és a hét vadász, Kászonyi Ferenc: Magyar-szlovák vérközösség.   . Eredeti papírborítókkal bekötve, laza egészvászon kötésben
19097.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05
9

Vegyes könyvtétel a Magyar Helikon kisméretű könyveiből, 6 kötet:   Johann Wolfgang Goethe: Pandora. Ünnepi játék. Bozóky Mária illusztrációival.Bp., 1960., Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötés. Számozott (322./600) példány.;   Lu Hszin: Vadfüvek. Versek prózában. Fordította, az utószót és a jegyzeteket írta Tőkei Ferenc. Bozóky Mária illusztrációival. Bp., 1961, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötésben. Számozott példány (218./700) példány.;  Lukianos: Beszélgetés a táncról. Ford. és az utószót írta: Trencsényi-Waldapfel Imre. Bp., 1959, Magyar Helikon. Kondor Lajos illusztrációival. Kiadói félbőr-kötésben. Számozott példány (827./1100) példány.;  José de Espronceda: A salamancai diák. Ford.: Berczeli A. Károly. Túry Mária illusztrációival. Bp., 1959, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötésben. Számozott példány (298./1100) példány.;  Heinrich Heine: Gondolatok. Ford.: Bíró Sándor. Rozsnyai Zoltán illusztrációival. Bp., 1958, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötésben. Számozott példány (224./600) példány.;  Jacques Gaucheron: A lyoni selyemszövők. Ford.: Gereblyés László. Bartha László illusztrációival. Bp., 1959, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötésben.
19098.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kis Gizella: Justh Zsigmond. (2 példányban). Bp., 1932, szerzői kiadás (Nagy Sándor és András-ny.), 36 p. Első kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, ill. aranyozott egészvászon-kötés. + Justh Zsigmond naplója. Sajtó alá rendezte: Halász Gábor. Bp., [1941], Athenaeum, 1 t. + 429 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
19099.

Rufpreis:
3 000 HUF

Krupa Sándor 2 műve:  A sarló-kalapács áldozatai.  Isten a sarló-kalapács börtöneiben.;  Michigan, 1979-1986., DeWitt. Emigráns kiadások. Kiadói műbőr-kötések.
19100.

Rufpreis:
3 000 HUF

Obersovszky Gyula: Prelűd halál után I-IV. köt. A szerző, Obersovszky Gyula (1927-2001) költő, író, újságíró által a fia, Obersovszky Béla részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1995-1998-2000, Szabad Tér - Codex Print. Kiadói egészvászon-kötés.
19101.

Rufpreis:
3 000 HUF

19102.

Rufpreis:
2 800 HUF

Carol Krenz: Audrey. A Life in Pictures. [Audrey Hepburn.] New York,1997.,Barnes & Noble. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19103.

Rufpreis:
2 800 HUF

Kazinczy Ferenc: Pestre. Töredék Kazinczy Ferenc pesti útleírásából. Írta: ezernyolcszázhuszonnyolcban. A képanyagot gyűjtötte és a magyarázó szöveget írta Rexa Dezső. Bp., 1929, Budapest Székesfőváros, 72+6 p.+ 66 t. Kiadói papírkötés, egészen kis szakadással a borítón, de alapvetően jó állapotban.
19104.

Rufpreis:
1 400 HUF

19105.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF