Harminc év 1877-1907. A "Budapest" jubileumi albuma. Írták a "Budapest" volt és jelenlegi munkatársai. Bp.,[1907], Wodianer F. és Fiai Műintézete. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Korabeli aranyozott, szecessziós egészvászon-kötésben (Dörner és Heimberg), kissé kopott borítóval, laza kötéssel, sérült gerinccel.
Tizenöt per száz. A Misztrál együttes által megzenésített száz költemény (1998-2013). Szerk.: Török Máté. Bp., 2013, Kiskapu. Kiadói kartonált papírkötés.
Heltai Jenő: Az ezerkettedik éjszaka. Mesejáték. Bp., 1958., Magyar Helikon. Kondor Lajos színes rajzaival illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban. Számozatlan példány.
Antonio Bonfini: Beszélgetés a szüzességről és a házasélet tisztaságáról. Ford., a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta: Muraközy Gyula. Magyar Ritkaságok. Bp., 1985, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Falk Zsigmond: Levelesláda. Elbeszélések, uztirajzok, megemlékezések. Kolossy Sándor és Honti Nándor rajzaival. Bp., én., Rózsavölgyi. Korabeli átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban.
Hoffmann, Ernst Theodor Amadäus: Az ördög bájitala. Medardus testvér, kapucinus barát hátrahagyott írásai. Ford.: Fónagy Béla. I-II. köt. [Egy kötetben]. Bp., 1920, Kazinczy, 156+(1) p., 152+(2) p. Első magyar nyelvű kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott gerinccel, a lapok szélén helyenként kisebb szúrágta lyukakkal.
Buzás Viktor: A magyar föld meséje. Ifj. Kovács János rajzaival. Könyvbarátok Kis Könyvei. Bp., [1940], Kir. M. Egyetemi Ny., 158 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel.