Műemlékeink 3 száma: Gerő László: A pesti belvárosi plébániatemplom, Tombor Ilona: Zsámbék, Román János: A sárospataki kollégium. Bp., 1955-1956., Képzőművészeti Alap. Kiadói papírkötés
Éri István: Nagyvázsony. A szerző, Éri István (1929- 2009) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány. Műemlékeink. Bp., 1959., Képzőművészeti Alap. Kiadói papírkötés
Aixinger László: Pozsony. Jankovics Marcell előszavával. Magyar Kisebbségi Városkönyvek 6. köt. [Bp., 1938], Révai, 48+(4) p. + 8 (kétoldalas) t. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti elülső papírborító bekötve, a címlapot a 20. oldal után került bekötésre.
Ortvay Tivadar: Pozsony város utcái és terei. Óváros. Pozsony, 2009, Kalligram. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Sátoraljaújhely. A magyar végvárak egyik büszkesége. (Uti Kalauz.) Sátoraljaújhely, ,"Zemplén", 4+70+2 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált,valamint kihajtható térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés
Jávorka Péter: Zebegény és környéke. Pest Megyei tájak 5. Bp.,1961, Pest Megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrált,valamint kihajtható térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés
Pálinkás László: Esztergom XVIII. századi művészeti emlékei. Bp., 1937, (May János-ny.), 95+(1) p. + 9 t. (kétoldalas). Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, két lap kijár. A szerző által DEDIKÁLT példány!
Poór János: A hajdúvárosok gazdasági és társadalmi helyzete (1607-1720). Hajdú-Bihar Megyei Múzeumok Közleményei 9. Debrecen, 1967, Alföldi Nyomda. Kiadói papírkötés.