Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 159

Kolozsvári Kalauz. Szerkeszti és kiadja az Erdélyrészi Kárpátegyesület Kolozsmegyei Osztálya. Kolozsvár, 1894., Gámán János, 80 p.+19 t.+1 ( kihajtható térkép) t. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, szakadozott, kopott, kissé foltos borítóval, kissé foltos lapokkal.
18084.

Rufpreis:
3 000 HUF

[Ludwig Rohbock (1820-1883)]: Buda és Pest. L. Rohbock 16 metszete. Bp., 1988, Múzsák, 16 t. (reprodukciók). Kiadói mappában, jó állapotban.
18085.

Rufpreis:
2 000 HUF

Istenes József: ,,Szent a küszöb..." Petőfi szülőházának története. Bp., é.n., Révai-ny., 67 p. Kiadói tűzött papírkötés, a címlapon "Petőfi szülőháza Kiskőrös" bélyegzővel. A szerző által DEDIKÁLT példány.
18086.

Rufpreis:
3 000 HUF

4 db Esztergom útikönyv, ismertető: Lepold Antal - Homor Imre: Esztergomi kalauz. Esztergom város nevezetességeinek rövid ismertetése. Esztergom, (1926.) Buzárovits148 l. 1 t. 1 kih. térk. Fűzve, illusztrált kiadói borítékban. + cca 1940 Esztergom képes ismertető 32 p. + Zolnay László: Esztergom útikalauz. Esztergom, 1957. 60 p + (12.) t + XII. t Kiadói papírkötésben + Huba László: Esztergom. Tata, 1961., Komárom Megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói papírkötés.
18087.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Aixinger László: Pozsony. Bp., 1938. Révai. Jankkovics Marcell rajzai Kiadói papírkötés, sérült
18088.

Rufpreis:
4 000 HUF

18089.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Esztergom (Dobogókő, Visegrád, Szentendre). Budapest székesfőváros iskolai tanulmányi kirándulásai 15. Szerk.: Dr. Dombi József. Bp., 1941, Budapest székesfőváros háziny., 32 p. + 2 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval. + Benne a kiránduláshoz tartozó menetrend és hajójegy
18090.

Rufpreis:
1 600 HUF

Dr. Leopold Antal - Homor Imre: Esztergomi kalauz. Esztergom, é.n. (cca 1930), Buzárovits Gusztáv. Második kiadás. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel, hirdetésekkel, kihajtható térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, kisebb lapszéli ázásnyomokkal. + Szombathely, képes idegenforgalmi ismertető
18091.

Rufpreis:
1 600 HUF

Fabritzky Antal (szerk.): Feltámad a romváros. Budapest harca az újjáépítésért 1945-47. Bp., Légrády Rt.-ny. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval.
18092.

Rufpreis:
2 400 HUF

Bél Mátyás (1684-1749) a magyarországi halakról és azok halászatáról. - Bél Mátyás élete és munkássága. Ford., az életrajzot írta: Deák András. Bp., 1984, Vízdok, 76 p. Kiadói papírkötés, térkép-melléklettel.
18093.

Rufpreis:
1 600 HUF

18094.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Forradalmak sodrában. A Tanácsköztársaság Sopronban és Sopron vármegyében a a kortársak szemével. (1920-1921.) Összeáll., bevezette, jegyzetelte: Dominkovits Péter, Németh Ildikó. Sopron, 2014., Magyar Nemzeti Levéltár Győr-Moson-Sopron Megye Soproni Levéltára, 176 p. Kiadói papírkötések.
18095.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF