[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 8+214+2 p.+16 t.; 4+270+2 p. +16 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, a gerinceken kis szakadássokkal.
F. Mihály Ida - Lócsy Erzsébet - Holl Imre: A középkori Buda és Pest. Bp., 1955, Népművelési Minisztérium Múzeumi Főosztálya. Kiadói papírkötés. + Tóth Antal: A Pesti Vármegyeháza. Második, bővített kiadás. Bp., 1990, Pest Megyei Tanács. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben.
cca 1920-1930 Osztrák utazási prospektusok, 5 db: Burgenland, Wien, Felső-Asztria, Stájerország, Salzburg, Vorarlberg. Wien, "Phönix", gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztráltak. + Das Thermalbad Hévíz in Ungarn. + Dolomiti (Dolomiten) San Candido.
Hapag Weltreise 1932. Mit dem Dreischrauben-Luxusdampfer "Resolute" vom Januar bis Mai. Hamburg, é.n., Hamburg-Amerika Linie, 80 p. Német nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált világkörüli hajóút leírásával, praogramjával Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, borítón néhány apró folttal, máskülönben jó állapotban.
Schulek János: Mátyás király visegrádi palotája. Bp.,(1938.), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 15+1 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, hajtásnyommal.