J. Randy Taraborrelli: Madonna titkos története. Ford.: Leyrer Ginda. Bp., 2002, Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Várnai Zseni: Egy asszony a milliók közül. (Önéletrajzi regény). Bp., 1942, szerzői kiadás (Arany János-ny.), 375+(1) p. Első kiadás. A szerző által aláírt példány! Modern aranyozott bőrkötésben.
[Sibelka Perleberg Artúr] Tempefői: Nem vagyok Columbus. Bp., 1942, Dr. Vajna és Bokor, 301+(2) p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, ajándékozási bejegyzéssel.
Magyar Szemle XXXVII. köt. 1939. szeptember-december. Szerk.: gróf Bethlen István, Szekfű Gyula, Eckhardt Sándor. Bp., 1939, Magyar Szemle Társaság (Athenaeum-ny.), XVI+272 p. Korabeli félvászon-kötésben, kopottas borítóval.
Zola, Emile: Zola összes műve 4 kötete: Rougonék szerencséje I-III. köt./Mesék Ninonnak.; A Föld I-IV. köt. Ford.: Kardos László, Salgó Ernő, Havas József. Sajtó alá rendezte és bevezetéssel ellátta: Ambrus Zoltán. Conrád Gyula, Hampel József rajzaival. Bp.,én.,Gutenberg. Kiadói aranyozott lila egészvászon-kötés, Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) "Emile Zola" emlékplakettekkel a borítókon, kopott borítókkal, a gerinceken kis sérülésekkel, egy kötet foltos, ajándékozási sorokkal.
Szabó Magda 2 könyve: A Danaida. Bp., 1964, Szépirodalmi Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. + A pillanat (Creusais). Bp., 1990, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.