Hans Sachs:A lovag meg az ibolya. Harminchárom farsangi komédia és egy svank. Mann Lajos fordításában. A fordító által Major Anna (1932-2021) dramaturg,a Szabó - család dramaturgja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1999., Orpheusz Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Népirtás Erdélyben. Nemzet a siralomházban. Dokumentumgyűjtemény. Összegyűjtötte: The Tranysylvanian World Federation (Erdélyi Világszövetség), és Danubian Research and Information Centre (Dunai Kutató- és Információs Központ.) Szerk.: Wass Albert. Pomáz, 2006, Kráter. Kiadói kartonált papírkötés.
[Lagerlöf, Selma (1858-1940)] Lagerlöf, Zelma: Az antikrisztus csodái I-II. köt. Ford.: Pogány Kázmér. Bp.,[1910.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Első magyar kiadás. Átkötött félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Erdős Renée: Ősök és ivadékok I-II. köt. I. köt.: Az új sarj. II. köt.: Az élet királynője. A II. kötet a szerző által aláírt példány. Bp., 1920, Pallas. Bekötött eredeti színes, illusztrált papírborítókkal. Átkötött egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Finnek, észtek. A magyarok északi testvérnépei. Írták: Dr. Kogutovicz Károly, Dr. Szinnyei József, Teleki Pál, Dr. Zsirai Miklós és mások. Bp., 1928, Kir. M. Egyetemi Ny. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, fakó, foltos borítóval, belül jó állapotban. + 1939 Északi rokonaink. A Magyar-Finn és a Magyar-Észt Társaság Közleményei. I. köt. Szerk.: vitéz Nagy Iván. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült borítóval.
Zámolyi Varga Mihály: A házi nevelés. Példákban előadva. Szülők, nevelők s különösen községi népkönyvtárak számára. A lélek művelése. Bp., 1882., Franklin, X+2+579 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen címkével, az elülső borító sarkán kis hiánnyal, foltos lapokkal, az utolsó lapon kis, szöveget nem érő hiánnyal.