Marosán György: A bizalmi. (Debrecen, 1983, Alföldi-ny.), 71 p. + 2 t. Kiadói papírkötés. A szerző, Marosán György (1908-1992) által Halas Lajos (1910-1993) politikus, munkásőr tábornok részére DEDIKÁLT példány.
Földes Béla: A socialismus I-II. kötet. Bp.,1910, MTA, VII+298+2;4+517+2+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Müller György-kötés, kissé kopott borítóval, régi "Népszavás" bélyegzésekkel, amelyek közül párat a II. kötetben kisatíroztak, néhány ceruzás bejelöléssel.
Halász Péter: Nem lehet nyugtunk...! Esszék, gondolatok, útirajzok a moldvai magyarokról (csángók). Bp., 2004, Magyar Napló. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Hermann István: Lukács György gondolatvilága. Tanulmány a XX. század emberi lehetőségeiről. Elvek és utak. Bp., 1974, Magvető, 415 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által Sziklai László, a BTK Filozófiai Intézet egykori vezetője részére DEDIKÁLT példány.