1886 Szél György (1834-1891) bárándi lelkész autográf levele fiának, Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek, lánya, Szél Piroska (1865-1886) halálára részvétnyilvánító soraival. Szél Kálmán (1838-1928) református esperes, Arany János veje, 1863-ban házasságra lépett Arany Juliannával, Arany János költő leányával, aki 1865-ban meghalt. Ebből a házasságból született leánya, Szél Piroska, a költő unokája. Szél Kálmán kezdeményezte a nagyszalontai Arany János Emlékmúzeum alapítását. Egy beírt oldal, hozzá sérült borítékkal.
1910 Velencei kiállítás műtárgyvásárlási levele, és fordítása (Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész saját kezű fordítása. ) Viaszpecsétes borítékkal.
1891 "Emlékül Csilléry Benő igazgató úrnak igazgatói székétől való megválása alkalmából 1891. évi október 18-án. Kecskeméti Református Jogakadémia polgársága. Csilléry Benő fotójával. A kivonatnál Pátkay Sándor, Fodor (?) János, Szekér Károly tanulók aláírásával. Aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésekkel, hátul sérült kötéssel, 2 sztl. lev.
1904 Aradi Edvi Illés Jenő (1886-1962) festőművész 2 meghívója kísérő levelekkel, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművésznek melyben képének kiállításáról ír