Oldalszék. cca 18. sz. vége - 19. sz. eleje, magyar, faragott diófa(?). Kagylómintás támlalezárással, kabriol lábakkal, tömött ülőrésze és támlarésze restaurált. Kopással, kis sérüléssel, 92x46x43 cm /// CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL/ONLY PERSONAL COLLECTION
Nagyméretű gyöngyház berakásos japán sakktábla, hátoldalán ostáblával. Teljes figura- és korongkészlettel. Japán, cca 20. sz. első fele, ebonizált fa, a játékterek díszített gyöngyház berakások, illetve a tábla mindkét oldalán rendkívül gazdag gyöngyház berakásokkal díszített, réz szerelékkel. Kis kopásokkal, egyik félgömb lába sérült, illetve a figura- és korongkészlet darabjai közt sérüléssel. 64x57 cm
Színházi látcső. Festett rokokó jelenettel. Calderoni és társa. Jelzett, hozzá bőr tokkal XIX. sz .vége. / Theater spectacle. Painted with a Rococo scene. Calderoni et al. Marked, with leather case