Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 57

Kányádi Sándor: Szürkület. Versek. 1970-1977. A szerző, Kányádi Sándor (1929-2018) Kossuth-díjas erdélyi magyar költő ÁLTAL DEDIKÁLT, dátumozott (New York, 1981. XI. 6.) példány! Bukarest, 1978, Kriterion, 132+1 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19610.

Rufpreis:
5 000 HUF

Faludy György összegyűjtött versei. A szerző, Faludy György (1910-2006) költő és a kiadó Püski Sándor (1911-2009) által ALÁÍRT példány! New York, 1980., Püski, 635 p. Emigráns! Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
19611.

Rufpreis:
6 000 HUF
23

19612.

Rufpreis:
5 000 HUF

Pap Zoltán: Muzsikaszó. Regény dalban. (Budapest), [1911]. Petőfi-Társaság (Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. - Magyar Fénynyomda Rt.) 2 t. (díszcímlap + hártyapapírral védett címképen a szerző portréja) + [2] + 256 p. + 22 t. (hártyapapírral védett fénynyomat, 11 színes). Folio. Egyetlen kiadás. A magyar szecessziós könyvművészet meghatározó díszmunkája, szerepelt a Miskolci Galéria 1997-ben rendezett ,,A szecessziós könyvillusztráció Magyarországon" című kiállításán is. A kötést tervezte és a színes előzéklapot Basch Árpád rajzolta. Pap Zoltán (1862-1919) költő, zeneszerző, képviselő, nótaszerző műdalait a magyar akadémista festészet és a magyar szecesszió jelentős művészeinek grafikái kísérik: Baditz Ottó, Basch Árpád, Benczúr Gyula, Boruth Andor, Bosznay István, Deák Ebner Lajos, Dudits Andor, Éder Gyula, Endrey Sándor, Erdőssy Béla, Feszty Árpád, Garay Ákos, Glatz Oszkár, Háry Gyula, Homicskó Atanáz, Innoczent Ferenc, Istvánffy Gyula, Jendrássik Jenő, Juszkó Béla, Kacziány Ödön, Karlovszky Bertalan, Karvaly József, Katona Nándor, Keményffy Jenő, Kézdi-Kovács László, Knopp Imre, Komáromi-Kacz Endre, K. Spányi Béla, Magyar-Manheimer Gusztáv, Mányai József, Margitay Tihamér, Mérő István, Nadler Róbert, Nagy Vilmos, Nyilassy Sándor, Neogrády Antal, Olgyay Viktor, Pap Béla, Papp Sándor, Pataky László, Pentelei Molnár János, Poll Hugó, Rakksányi Dezső, Révész Imre, Rottmann Mozart, Spányi Béla, Spányik Kornél, Stetka Gyula, Tolnay Ákos, Tölgyessy Artúr, Tull Ödön, Udvary Géza, Ujvári Ignátz, Vajda Zsigmond, Vastagh Géza, és Vastagh György színes és egyszínnyomású rajzai. A táblák illusztrációi mellett a kötet szövegoldalait gazdag szövegközti színes és egyszínnyomású rajzanyag díszíti. Az első nyomtatott oldalon Basch Árpád által rajzolt, kitöltetlen Ex libris, a kötetben számos kotta is feltűnik. Gellér (A szecessziós könyvillusztráció Magyarországon, 1895-1925) X.X. Aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos Gottermayer-kötésben, virágmintás festésű lapszélekkel, a kötéstáblák és a gerinc szecessziós ornamentikáját Basch Árpád tervezte. Dekoratív, gyönyörű példány.
19613.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

William Shakespeare szonettjei. Kass János illusztrációival. Ford.: Szabó Lőrinc. Bp., 1988, Magyar Bibliofil Társaság,(Gyomaendrőd, Kner-ny.) A kötetet Szántó Tibor tervezte. Kiadói selyem-kötés, kiadói illusztrált papírtokban, jó állapotban. Számozott (223./500) példány. Kereskedelmi forgalomba nem került.
19614.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

József Attila: Hazám. Juhász Ferenc előszavával, Csernus Tibor rajzaival, Bp., 1956, Szépirodalmi, 53+2 p.+8 (kőnyomatok) t. Egyetlen, könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopott kiadói kartontokban, jó állapotban. Számozott (1144./2000) példány.
19615.

Rufpreis:
12 000 HUF

Publius Ovidius Naso: Átváltozások. Metamorphoses. Ford.: Devecseri Gábor. Pablo Picasso illusztrációival. Bp., 1964, Magyar Helikon,(Gyoma,Kner-ny.) 532+1 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, jó állapotban.Számozott (446./600) példány.
19616.

Rufpreis:
12 000 HUF

Győri-Illés István: Örök játék. Tabéry Géza előszavával. Kolozsvár, 1939, Uj Transilvania,(Oradea/Nagyvárad, "Grafica"-ny.), 69+3 p.+ 8 (cinkográfia) t. Paul Gillemot egészoldalas rajzaival és könyvillusztrációival. Kiadói egyedi, aranyozott táblájú bársonykötésben, a gerincen japán zsinórfűzéssel, aranyozott pecséttel, a borítón kis kopásnyomokkal, az elülső tábla belsején címkenyomokkal, néhány kissé foltos lappal, jó állapotban. Készült 400 számozott példányban, de ez számozatlan példány. A borító iparművészeti műremek!
19617.

Rufpreis:
8 000 HUF

Győri Illés István: Honny Soit Qui Mal Y' Pense! Nagyvárad, 1928, Sonnenfeld Adolf. Megjelent 700. példányban. Kara Mihály illusztrációival. Erotikus könyv. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
19618.

Rufpreis:
8 000 HUF

Győri Illés István: Dalol a munka dalol a gép. Versek. Kossa István előszavával. Bp., 1948, Athenaeum, 96 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.   "Ebből a műből 5200 példány készült, melyből 200 számozott amateur példányt a szerző sajátkezű aláírásával látott el." Számozott (118./200), a szerző által ALÁÍRT példány.
19619.

Rufpreis:
5 000 HUF

Orosz József, balásfalvai: Gróf Széchenyi István mint iró. Kiadta - - Zala vármegyének táblabírája. Első kiadás. Pozsony, 1832, Snischek Károly Nyomató-Intézetében. [6], 409,[1]p.  A Hitel, a Világ, valamint ,,A lovakrul" című munkák bírálata. A szerző (1790-1851) újságíró, több folyóirat (Századunk, Hírnök) szerkesztője volt. A kötet első része Ponori Thewrewk József (1793-1870) kritikáját közli.  Körülvágatlan széles margójú szép példány! Korabeli félbőr-kötésben. Szentkirályi: O 11.2.
19620.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

Mácza János: Agitációs füzetek a szinpadért I. Szinház - 1918. Bp., 1918, MA (Krausz J. és Társa-ny.), 18+(2) p. A címlapon Mattis Teutsch János linómetszetével. A Kassák Lajos és Bortnyik Sándor nevével fémjelzett MA folyóirat kiadása. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, javított címlappal, volt könyvtári példány.
19621.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50
22

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF