Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 57

Egyetemes irodalomtörténet. Szerkeszti Heinrich Gusztáv. I-IV. kötet. [Teljes.] I. kötet: Ó-kori keleti népek és hellének. II. kötet: Rómaiak és románok. III. kötet: Kelták és germánok. IV. kötet: Ural-altajiak és szlávok. Budapest, 1903-1911. Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda. XX + 742 p. + 40 t. (6 színes, ebből 3 dupla oldalas; 6 dupla oldalas) + 1 hasonmás; XV + [1] + 915 + [1] p. + 31 t. (6 színes, ebből egy feliratozott hártyapapírral védett dupla oldalas; egy dupla oldalas); XII + 680 p. + 35 t. (4 színes, egy dupla oldalas); XI + [1] + 746 p. + 25 t- (egy színes) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül mind a négy kötet egész oldalas és szövegközti rajzokkal, fényképekkel, ábrákkal rendkívül gazdagon illusztrált. A mű tervezett ötödik kötete nem készült el. E munkában jelent meg először a kötetek szerkesztője, Heinrich Gusztáv teljes német irodalomtörténete, amely a német irodalom történetének első nagyszabású leírása magyar nyelven, és mellette szintén a századforduló legjobb irodalomtörténészei teszik közzé értekezéseiket: az angol irodalomtörténetet Voinovich Géza, a németalföldit Nagy Zsigmond, a franciát Haraszti Gyula, az olaszt Radó Antal írta. Olvasmányosságra törekvő irodalomtörténeti szintézisünk további erénye, hogy komoly terjedelmet szentel olyan ritkán részletezett (és egészen a XIX. század végéig követett fejlődésű) irodalmaknak, mint a provanszál, a katalán, a rétoromán, a szorb, az örmény, és a nagy irodalmak mellett bőven kitér a törökségi és szlávsági (cseh, tót, horvát, szerb) nemzeti irodalmak történetére is. Mindmáig a legbővebb egyetemes irodalomtörténeti munka, a Monarchia magyar könyvkiadásának egyik legnagyobb ismeretterjesztő vállalkozása, jelentőségében a Nagy képes világtörténet, A magyar nemzet története sorozathoz mérhető. Egységes, kiadói, díszes, dúsan aranyozott gerincű félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.
19622.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25
19

Pecz Vilmos: A görög tragoedia. I. köt.: A görög tragoedia története. Unicus! Több kötete nem jelent meg. Görög és római irodalomtörténeti munkák. Bp., 1889, MTA Classica-Philológiai Bizottsága, (Franklin-ny.), 383 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
19623.

Rufpreis:
6 000 HUF

Hamvas Béla: Kelet lelke. 1. Henoch Apokalypsise. Fordította és bevezetéssel ellátta: Hamvas Béla. 2. Kungfutse: Lun Yü. Kung mester beszélgetései. II. kiadás. Fordította és bevezetéssel ellátta: Hamvas Béla. 3. Tibeti misztériumok. Fordította és bevezetéssel ellátta: Hamvas Béla. 4. Paul Gauguin: Noa Noa. Ford.: Rónay György. Bp., 1943-1945, Bibliotheca, 4+126+2;+95+1;+135+1;95+1 p.+8 t. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a címlap előtt a kötést megerősítették.
19624.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

Lesznai Anna: Kezdetben volt a kert. I.-II. kötet. Bp., 1966, Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói kissé sérült és kissé foltos papír védőborítóval.
19625.

Rufpreis:
12 000 HUF

Lesznai Anna: Virágos szerelem. Magyar szerelmes versek gyüjteménye. Összeállította és színes rajzokkal ellátta: - -. Bp., 1932, Pantheon,(Hungária-ny.), 159+1 p. Kiadói félvászon-kötés, Kner Erzsébet-kötés, kopott, foltos borítóval, ajándékozásra vonatkozó bejegyzéssel és hozzá tartozó két beragasztott címkével. Megjelent 1200 példányban.
19626.

Rufpreis:
10 000 HUF

Frideczky József: Kudarcok. Önéletrajz. Buenos Aires, 1966, Transsylvania. Emigráns kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben.
19627.

Rufpreis:
8 000 HUF

Comenius, Johannes Amos: A világ útvesztője. Ford.: Dobossy László. Komor Ilona tanulmányával és jegyzeteivel. Bp., 1961, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben. Számozott (76./550) példány.
19628.

Rufpreis:
6 000 HUF

Szirmai Kornél - Okkultisták-médiumok, tagadók-csalók. Bp. 1941. Pszichikai Kut. Szemináriuma. 112 l. Kiadói papírkötésben javított gerinccel. DEDIKÁLT példány
19629.

Rufpreis:
5 000 HUF

Ráth-Végh István: Az asszonyi hűtlenség története.  Bp. 1943. Cserépfalvi. 324 p. 1 sztl. lev. Első kiadás. Félbőr kötésben
19630.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF