Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 57

19586.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

19587.

Rufpreis:
36 000 HUF
97,56
112,50

Babits Miklós: Jónás könyve. Első kiadás! Számozott (151./1000), a szerző, Babits Mihály (1883-1941) által ALÁÍRT példány. [Bp., 1939], Nyugat,(Hungária ny.). 40 p. A kötés teve Kner Albert munkája. Kiadói félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval.
19588.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50
26

Kertész Imre: Jegyzőkönyv. / Esterházy Péter: Élet és Irodalom. Mindkét szerző, Kertész Imre (1929-2016) Nobel- és Kossuth-díjas magyar író és Esterházy Péter (1950-2016) Kossuth- és József Attila-díjas magyar író által DEDIKÁLT példány. "Papp Jánosnak, a második 1/2: Kertész Imre. Egy 1/2: Esterházy Péter. 95. november 23-án." Bp., 1993, Magvető - Századvég, 71+7 p. Kiadói papírkötés, az elülső előzéklap kissé elvált a könyvtesttől, de egyébként jó állapotban.
19589.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Márai Sándor: Szindbád hazamegy. (DEDIKÁLT). Márai Sándor munkái. Bp., 1940, Révai, 216 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, az elülső kötéstáblán kisebb foltokkal. A szerző, Márai Sándor (1900-1989) által DEDIKÁLT példány (a dedikáció címzettjének nevét eltávolították).
19590.

Rufpreis:
10 000 HUF
20

Nagy László fordítás : Szablyák és citerák. Bolgár népdalok és népballadák. (A kötet jegyzeteit Bödey József írta.) [Bp.], 1953, Szépirodalmi Könyvkiadó. (Athenaeum ny.) 199 p. Nagy László, a költő ,,Simon Pistának, barátomnak" [1926-1975] írt dedikációjával. Nagy László később Bolgár műfordításaiért Cirill és Metód-rendet kapott. Kiadói félvászon kötésben. 20,5 cm.
19591.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Pilinszky János: Végkifejlet. Versek és színművek. Benne a szerző, Pilinszky János (1921-1981) által a kötettel, a kiadónak küldött levéllel! "Kedves Barátom, hazaérkezve ismét több verset írtam. Boldog lennék, ha az itt küldött kis "ciklust" közölnétek. Őszinte szeretettel: Pilinszky János. 1974. jul. 4." [Kis ciklust: a könyvben található "Végkifejlet" ciklust.] Bp., 1974, Szépirodalmi Könyvkiadó, 123+2 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
19592.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00
31

Móricz Zsigmond: Erdély. A szerző, Móricz Zsigmond (1879-1942) író által Roóz Rezső (1879-1963) újságíró, szerkesztő részére DEDIKÁLT példány. "Roóz Rezsőnek szeretettel Móricz 1934. XII. 12." - - történelmi regénytrilógiája. Tündérkert. A nagy fejedelem. A nap árnyéka. Bp., 1935, Athenaeum, 904 p. A trilógia első teljes kiadása. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
19593.

Rufpreis:
8 000 HUF
38

Tamási Áron: Jégtörő Mátyás. (DEDIKÁLT). Bp., 1936, Révai, 240+(2) p. A kötésterv Pekáry István munkája. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, a hátsó borítón halvány folttal, egyébként jó állapotban. A szerző, Tamási Áron (1897-1966) Kossuth-díjas erdélyi magyar író által DEDIKÁLT példány. (Dr. Mesterházy Lászlónak, 1941.V.6.)
19594.

Rufpreis:
8 000 HUF
14

Tamási Áron: Magyari rózsafa. A szerző, Tamási Áron (1897-1966) által ALÁÍRT példány. Bp., 1941., Révai. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, jó állapotban.
19595.

Rufpreis:
8 000 HUF

Szép Ernő: Zümzüm. Bp., 1943, (May János Nyomdai Műintézet Rt.-ny.), 119 p. Első kiadás. Kiadói, illusztrált vászonkötésben, foltos borítóval, de belül jó állapotban. Számozott (168./200) és a szerző által ALÁÍRT példány.
19596.

Rufpreis:
8 000 HUF

Esterházy Péter: Fuharosok. Regény. A szerző, Esterházy Péter (1950-2016) Kossuth- és József Attila-díjas magyar író által DEDIKÁLT, dátumozott (84. május) példány. Első kiadás! Bp.,1983,Magvető, 51+5 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19597.

Rufpreis:
10 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF