René Berger: A festészet felfedezése 1-2.kötet. 1.kötet: A látás művészete. 2. kötet: A megítélés művészete. Bp.,1984, Gondolat. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
P. Brestyánszky Ilona: Kovács Margit. Bp., 1982, Corvina - Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Ötödik kiadás. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Gráfik Imre (szerk.): Vas megye népművészete. Szombathely, 1996, Vas Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói kartonált kötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Lyka Károly 2 könyve: Közönség és művészet a századvégen. Magyar Művészet. 1867-1896.; Magyar művészélet Münchenben. Magyar Művészet. 1867-1896. Bp., 1982., Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Lyka Károly 2 db könyve: Nemzeti romantika. Magyar művészet 1850-1867. Bp., 1982, Corvina. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban. + Közönség és művészet a századelőn. Bp., 1982, Corvina Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval.