2 db megviselt Verne kötet: Rejtelmes sziget. I. hatodik kiadás. Laza kötés, címlap teteje vágott. Senki fia. Bp., é.n. Franklin. Laza kötésben, címlap teteje vágott
Illyés Mária, Horváth István (szerk.): Illyés Gyula: Naplójegyzetek 1956-1957 -- Atlantisz sorsára jutottunk. Illyés Mária, Illyés Gyula lánya által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek dedikált! Bp., 2016, Magyar Művészeti Akadémia - Magyar Szemle. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben.
Tandori Dezső: Az erősebb lét közelében. Bp., 1981, Gondolat. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, a borítón kisebb kopásnyomokkal, gyűrődésekkel, kissé hullámos lapokkal. Megjelent 5000 példányban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Gróf Vay Sándor [szül. Vay Sarolta grófnő (1859-1918)]: Erzsébet királynéról és más krónikás följegyzések. Gróf Vay Sándor munkái VIII. köt. Gergely Imre és Udvary Géza rajzaival. Bp., [1910], Országos Monográfiai Társaság (Légrády-ny.), 198 p. + 16 t. Korabeli egészvászon-kötésben, kissé sérült, fakó gerinccel, néhány kissé foltos lappal, néhány képtáblán hiányzó hártyapapírral.
Tombor Tibor: A vér és vas költője. Gabriele D'Annunzio élete. Bp., ,Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, kopott, kissé foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, hiánnyal, "Bírálati tiszteletpéldány" bélyegzéssel.
Weninger Antal: Az egészség testi és lelki forrásai. Bp., 1943 , Országos Közművelődési Szövetség, 176 p. Második kiadás. Kiadói papírkötésben, a hátsó borítón folttal, győrűdésnyommal.
Gárdonyi Géza: Az én falum. I-II. köt. [Egybekötve.] Biczó András 16 képtáblájával illusztrált. Bp., én., Dante. [Második kiadás.] Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a lapok felső részein sérülésnyomokkal, foltokkal, szöveget nem érintő hiányokkal.
Déryné levelei. Staud Géza 1944-es kötete és további kutatásai nyomán összeállította, valamint jegyzetekkel ellátta: Kelényi István. Miskolc, 1994., Felsőmagyarországi Kiadó. Kiadói papírkötés.