2 db Budapest köztéri szobraival kapcsolatos terjedelmes katalógus: Negyven év köztéri szobrai 1945-1985. Budapest kiállítóterem, V. Szabadsajtó út 5, 1985. február 12 - május 8. Bp., 1985, k.n.. 209 p. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés, hátsó borítón töréssel. + Rajna György: Budapest köztéri szobrainak katalógusa. Bp., 1989, Budapesti Városszépítő Egyesület. 653 p. Kihajtható melléklettel. Kiadói papírkötés.
Zakariás G. Sándor: Budapest. Magyarország művészeti emlékei 3. Szerk.: Genthon István, Zakariás G. Gábor. Bp., 1961., Képzőművészeti Alap. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, volt könyvtári példány.
Honukban otthontalanok. Tanulmányok az 1951. évi budapesti kitelepítések történetéből. Szerk.: Gyarmati György, Palasik Mária. Bp.-Pécs, 2018., ÁBTL-Kronosz. Kiadói kartonált papírkötés.
Molnár Gábor-Hegyi Margit: Négy hágó sziklavadonában. Bp.,1970,Szépirodalmi. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban.
Buza Péter: Túlparti látomás. Séta az időben, a budai Duna-soron. Bp., 2002, Városháza. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, a hátsó borító kopott.
Kriterion 2 db helytörténeti-néprajzi kötete: Faragó József, Nagy Jenő, Vámszer Géza: Kalotaszegi magyar népviselet. (1949-1950). + Tarisznyás Márton: Gyergyó történeti néprajza. Tíz tanulmány. Kós Károly előszavával. Bukarest, 1977-1982, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés/kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Dr. Gáspár Ferenc: Az Indiai óceán titokzatos partjain. Adentől Elő- és Hátsó-India körül Jáva szigetéig. Bp.,(1907), Singer és Wolfner, 476 p. Gazdag szövegközti és egész oldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, kopott borítóval, laza kötéssel, 8 lap kijár (a 16. oldalig.)
1920 Geographischer Bilderatlas von Europa. Erster Teil Deutschland nach den Grenzen vom Jahre 1913 mit 250 Bildern. Bearbeitet von Dr. Walter Gerbing. Leipzig-Wien, 1920., Bibliographischer Institut. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.