Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 179

2 db Budapest köztéri szobraival kapcsolatos terjedelmes katalógus: Negyven év köztéri szobrai 1945-1985. Budapest kiállítóterem, V. Szabadsajtó út 5, 1985. február 12 - május 8. Bp., 1985, k.n.. 209 p. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés, hátsó borítón töréssel. + Rajna György: Budapest köztéri szobrainak katalógusa. Bp., 1989, Budapesti Városszépítő Egyesület. 653 p. Kihajtható melléklettel. Kiadói papírkötés.
15132.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Paul Brunton: India titkai. (A search in secret India.) Ford.: Baktay Ervin. Bp.,én., Rózsavölgyi. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, laza, sérült fűzéssel
15133.

Rufpreis:
600 HUF
1,63
1,88

Zakariás G. Sándor: Budapest. Magyarország művészeti emlékei 3. Szerk.: Genthon István, Zakariás G. Gábor. Bp., 1961., Képzőművészeti Alap. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, volt könyvtári példány.
15134.

Rufpreis:
1 000 HUF

Halász Zoltán: Magyarország. Bp., 1980, Corvina. Kiadói egészvászon-kötésben,
15135.

Rufpreis:
1 000 HUF

Honukban otthontalanok. Tanulmányok az 1951. évi budapesti kitelepítések történetéből. Szerk.: Gyarmati György, Palasik Mária. Bp.-Pécs, 2018., ÁBTL-Kronosz. Kiadói kartonált papírkötés.
15136.

Rufpreis:
1 800 HUF

Molnár Gábor-Hegyi Margit: Négy hágó sziklavadonában. Bp.,1970,Szépirodalmi. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban.
15137.

Rufpreis:
1 400 HUF

Buza Péter: Túlparti látomás. Séta az időben, a budai Duna-soron. Bp., 2002, Városháza. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, a hátsó borító kopott.
15138.

Rufpreis:
1 800 HUF

Kriterion 2 db helytörténeti-néprajzi kötete: Faragó József, Nagy Jenő, Vámszer Géza: Kalotaszegi magyar népviselet. (1949-1950). + Tarisznyás Márton: Gyergyó történeti néprajza. Tíz tanulmány. Kós Károly előszavával. Bukarest, 1977-1982, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés/kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
15139.

Rufpreis:
1 200 HUF

Kopp Jenő: A háromszáz éves Pesti Papnövelde. Bp., 1948, Központi Papnevelő Intézet Kiadása. Kiadói papírkötés, képekkel illusztrált, kissé sérült
15140.

Rufpreis:
1 800 HUF

Dr. Gáspár Ferenc: Az Indiai óceán titokzatos partjain. Adentől Elő- és Hátsó-India körül Jáva szigetéig. Bp.,(1907), Singer és Wolfner, 476 p. Gazdag szövegközti és egész oldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, kopott borítóval, laza kötéssel, 8 lap kijár (a 16. oldalig.)
15141.

Rufpreis:
700 HUF
1,90
2,19

1920 Geographischer Bilderatlas von Europa. Erster Teil Deutschland nach den Grenzen vom Jahre 1913 mit 250 Bildern. Bearbeitet von Dr. Walter Gerbing. Leipzig-Wien, 1920., Bibliographischer Institut. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
15142.

Rufpreis:
1 200 HUF

Kiskundorozsma. Szerk.: Kövér Lajos, Tóth Sándor László. Szeged, 1995., Somogyi-Könyvtár. 'Dorozsma nagyközség Csongrád-megyében 1881', térkép-melléklettel, 47x42 cm. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 1200 példányban.
15143.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF