Elena Capretti: Az itáliai művészet nagy mesterei. Cristina Acidini Luchinat. Ford.: Révy Katalin. Bp., 2002., Corvina. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés-
Kümmel, (Otto): Die Kunst Chinas, Japans und Koreas. Handbuch der Kunstwissenschaft. Wildpark-Potsdam, 1929, Akademische Verlagsgesellschaft Athenaion, 2 sztl. lev. + 198 p. + XII t. (színes és fekete-fehér képtáblák). Számos szövegközi és egészoldalas képpel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, ex libris-szel.
Korompay György: Általános magyar falutelepülési típusformák. Különnyomat a Magyar Mérnök és Építész-Egylet "Építészet" című folyóiratának 1942. 4. füzetéből. Bp., 1942, (Kir. M. Egyetemi Ny.), 7 p. Kiadói papírkötés, a borítón néhány kis szakadással, kisebb lapszéli gyűrődésekkel. A szerző, Korompay György (1905-1991) építészmérnök, városépítész által Dr. Rados Jenő (1895-1992) építész, építészettörténész részére DEDIKÁLT példány.
Genthon István, Lux Géza, Szentiványi Gyula: Szabolcs megye művészeti emlékei. Különlenyomat a Vármegyei szociográfiák kiadásában megjelent "Szabolcs vármegye" című műből. Bp., (1939), (Merkantil-ny.), 45 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés.
Hevesy Iván: Magyar tájképek. Hevesy Iván fényképei. A magyar táj és a magyar tájkép. Gyoma, 1941, Kner Izidor. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon kötésben, kopott, foltos borítóval.
Lükő Gábor: Kiskunság régi képfaragó és képmetsző művészete. Bemutatja Lükő Gábor. Szabó László utószavával. Lükő Gábor rajzaival és fotóival. Kiskunság régi művészete I. köt. Kecskemét, 1983., Bács-Kiskun Megyei Művelődési Központ. Fekete-fehér fotókkal és rajzokkal illusztrált. Kiadói papírkötés,
Manga János: Egy dunántúli faragó pásztor. Magyar Népművészet. XVI. Bp., 1954., Művelt Nép, 32 p.+ XXIV (fekete-fehér képtáblák) t. Csikós Tóth András szövegközti rajzaival. Kiadói papírkötés. Megjelent 3000 példányban.