Cholnoky Jenő (1870-1950): Balaton. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937],Franklin, 191+1 p.+24 t.(fekete-fehér fotók.) Szövegközti ábrákkal, illusztrációkkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen kis folttal.
Leidenfrost Gyula (1885-1967): Keserű tenger. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1936], Franklin, 223+1 p. +24 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
Baktay Ervin (1890-1963): A Pandzsáb. Az öt folyó országa. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937], Franklin, 185+3 p.+ 24 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (kihajtható térkép melléklet: A Pandzsáb térkép, 22,5x33,5 cm) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
[Tucci, Giuseppe (1894-1984) - Ghersi, Emanuele] G. Tucci-E. Ghersi: Kincses Tibet. Az 1933. évi Tucci-féle nyugat-tibeti tudományos kutatóút krónikája. Ford.: Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937], Franklin,181 p. + 28 (fekete-fehér képtáblák) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, kis folttal.
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ma Csung-Jin menekülése. 67 képpel. Fordította: Vitéz Mezey Dénes. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937], Franklin, 270+1 p.+20 (kétoldalas fekete-fehér fotók) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, a hátsó borítón kis folttal.
Keöpe Viktor (1883-1970): A szigetek gyöngye. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937],Franklin, 189 p.+ 20 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. + 2 (térképek, az egyik kihajtható) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
Felfedezők Lexikona. Szerk.: Dr. Kéz Andor. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937], Franklin, 162 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
Gheorgiu, Mihai: Manastiri. Moldova si Bucovina. Manastiri si biserici din Romania. / Churches. Moldavia and Bukowina. Monasteries and Churches of Romania. Bukarest, 2005, NOI Media Print. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Román és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Marjalaki Kiss Lajos: Muhi puszta és környéke. Miskolc, 1955., Borsod-Abaúj-Zemplénmegyei Tanács VB. Népművelési Osztálya, 51 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, az illusztrációkat részben kiszínezték. Megjelent 1000 példányban. A szerző, Marjalaki Kiss Lajos (1887-1972) régész, történész, geográfus, helytörténész (Miskolc és környéke) által K. Kovács Péter (1912-1981) néprajzkutató, etnográfus részére DEDIKÁLT példány.