Grosz Ernő: Egyesült erővel II. A magyar könyvnyomdai munkásság története 1912-től 1937-ig. Bp., 1937, Magyarországi Könyvnyomdai Munkások Egyesülete, 223 p. + 16 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötés.
Mao Ce Tung: Beszédek és írások 1956-1974. szerk: Polonyi Péter h.n. é.n. k.n. Számozott, 19. számú. Kiadói papírkötésben. Zárt terjesztésű, kereskedelmi forgalomba nem került!
Napoleon album. I. Napoleon élete és kora, írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., [1912], Pesti Napló (Hornyánszky-ny.), 160 p + 12 t. Színes műmellékletekkel és szövegközi fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval.
Gratz Gusztáv: A dualizmus kora. Magyarország története 1867-1918. I-II. köt. + A forradalmak kora. Magyarország története 1918-1920. Akadémiai Kiadó reprint sorozata. Bp., 1992, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Blos, Wilhelm: A francia forradalom. A francia közállapotok és események népszerű ismertetése 1789-től 1804-ig. Ford.: Horovitz Jenő. Bp., 1909, Népszava Könyvkereskedés (Világosság-ny.), XII+628 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött kartonált papírkötés, sérült, kopott borítóval és gerinccel, kissé sérült fűzéssel.
Owen Booth - John Walton: A második világháború története képekkel. Ford.: Szabóné Győrfi Renáta. Bp.,2003. Holló és társa. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Remény és realitás Magyarország 1945.Szerk.: Horváth Zsolt, Kiss Réka. Bp., 2017., Nemzeti Emlékezet Bizottsága. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Volker Elis Pilgrim: "Szólíts csak nyugodtan Hitlernének!" Nők, akik a náci uralom díszei és leleplezői voltak. Bp., 1995., Panem-Grafo. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.