Mályusz Elemér: Az erdélyi magyar társadalom a középkorban. Társadalom- és Művelődéstörténeti Tanulmányok 2. Bp.,1988., MTA Történettudományi Intézet. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón jegyzettel.
István király emlékezete. Szerk.: Király László. Bp., 1987, Európa. Színes és fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + Szent István király képe a magyar irodalomban. Katalógus a Petőfi Irodalmi Múzeum kiállításához. Szerk.: Unger Zsolt. Bp., 2001, Petőfi Irodalmi Múzeum. Kiadói tűzött papírkötés.
Köves Erzsébet: Kelet és Nyugat. Orosz eszmék I. Miklós korában. Bp.,1982, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, szép állapotban. Kiadói kopottas papír védőborító.
Az 1918-19-es magyarországi forradalmak.Szerk.: M. Szabó Mária. Bp, 1978, a TIT Országos Központ Társadalomtudományi Osztályának kiadványa. Papírkötésben, kissé kopott és foltos állapotban. Megjelent 3000 példányban.