Zolnai Béla: II. Rákóczi Ferenc. Magyar Életrajzok. Bp., [1942], Franklin-Társulat, 1 t. (címkép) + 224+(4) p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, sérült gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Dr. Karácsonyi János: Szent István király élete. Bp., 1904, Szent István Társulat, 125 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Borító nélkül, nagyrészt szétvált fűzéssel, felvágatlan lapokkal, helyenként kissé foltos.
Huszár Pál: Történelmi háttérrel az egységes Európáért. Habsburg Ottó közéleti tevékenységéről. hn., én., Faa Produkt Kiadó. Színes és fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Fraknói Vilmos: A magyar királyválasztások története. Bp., 1921, Athenaeum, 246+1 p. Átkötött egészvászon-kötés, volt könyvtári példány, a címlap és még két lap kijár, a címlapon és az utolsó lapon kis lyukkal.
Huizinga, Johan: A középkor alkonya. Az élet, a gondolkodás és a művészet formái Franciaországban és Németalföldön a XIV. és XV. században. Ford.: Szerb Antal. Bp., 1979, Európa. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
Tolnai Gábor: Régi magyar főurak. Életforma és műveltség az újkorban. A Magyar Történelmi Társulat Könyvei V. Bp.,(1939), Magyar Történelmi Társulat, 176 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a hátsó szennylap kijár, ajándékozási bejegyzéssel és bélyegzővel.
Ernő Deák, Zoltán Fónagy (szerk.): Revolution, Flucht, Integration. Ungarn-Österreich 1956. Bécs, 2006, Zentralverband Ungarischer Vereine und Organisationen in Österreich - Collegium Hungaricum Wien. 67p. Német nyelven. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, borítón és gerincen apró foltokkal.
Takács József: A földmunkásmozgalom története. Harminc esztendő. Bp., 1926, Magyarországi Földmunkások Országos Szövetsége. Papírkötés, hiányzó hátsó borítóval, pár lap szélén folttal, széteső, rossz állapotban.