Farkas Emőd: Magyarország Nagyasszonyai. I. kötet. Illusztrálta: Nemes Mihály. Bp., (1911), Wodianer F. és Fiai, 1 t. + 217 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal, könyvdíszekkel. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kopásokkal
Anton Mayer: Aufstieg zur Weltmacht. Entstehung, Entwicklung, Vollendung der britischen Weltreiches. Berlin-Halle, 1936, Buchhandlung des Weisenhauses Gmbh. Német nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal.
Rózsa György: Régi várképek. Bp., 1955., Magyar Nemzeti Múzeum - Történeti Múzeuma, 14+(4) p. + XXI t. Kiadói haránt-alakú félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. Megjelent 1000 példányban.
Demény Lajos, Pataki József (szerk.): Székely oklevéltár. Új sorozat. I-IV. Udvarhely széki Törvénykezési jegyzőkönyvek 1569-1627. Bukarest, 1983-1998, Kriterion. Kiadói egészvászon kötésben, papír fedőborítóval. Első kettő papírborítója kissé viseltesebb
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. I-III. kötet. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1986, Európa, 295 p.+38 t.;432 p.+111 t.; 139 p.+38 t. Reprint kiadás. Kísérőfüzettel. Kiadói gazdagon aranyozott műbőr-kötés, kissé sérült kiadói papírtokban.
Benkó Imre: A dubraviczai Dubraviczky-család története. II. rész. Külölenyomat a "Turul" 1914. évi I-IV. füzetéből. A szerző, losonczi Benkó Imre (1859-1932) irodalomtörténész által balásfalvi Kiss Aladár (1859-1921) ezredes részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1914., Franklin, 31 p. Kiadói papírkötés, javított, sérült borítóval, a hátsó borítón és az utolsó lapon lyukkal.