Hermann Vetters: Ephesos. Vorläufiger Grabungsbericht 1971. (Mit 11 Abbildungen im Text und 22 Tafeln:) Wien-Köln-Graz, 1972., Hermann Büöhlaus. Német nyelven. Fekete-fehér táblákkal. Benne Kasper Sándor egy írásának fénymásolatával. Kiadói papírkötés. Az ásatásokon egyik résztvevő, Kasper Sándor (?-1996) építészmérnök, műemlékes, várostervező, kutató által Rados Jenő (1895-1992) építész, építészettörténész részére szóló dedikálással, ajándékozási sorokkal.
Kállai Ernő: Picasso. Bp.,1948, Új Idők (Singer és Wolfner),(Hungária-ny.), 173+2 p. Fekete-fehér és 3 színes képpel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
B. P. Mihajlov: Nagy szovjet enciklopédia. Építészet. Az építészet fejlődése a különböző történelmi korokban. A szovjetunió népeinek építészete. Ford.: Rojkó Ervin. Bp., 1953., Építésügyi Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, foltos papír védőborítóban.
2 db művészeti katalógus: Népművészeti és iparművészeti kiállítás, 1953, Műcsarnok. 30 p. és fekete-fehér illusztrációk + Művészeti metszetek, értékes térképek. Művészetkiállítás s Fókusz Könyváruházban, 1985. 23+3 p., fekete-fehér illusztrációkkal.
Katona Puszta Sándor: Líra a művészetben. A szerző által dedikált. Dolgozatok a Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Philosophiai Seminariumából. Bp., 1940, Szalay Sándor-ny. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval.