Shvoy Miklós: Nógrád megye leírása. (1874-1875). Adatok, források és tanulmányok a Nógrád megyei levéltárból 51. Salgótarján, 2006, a Nógrád Megyei Levéltár kiadása. Kartonált papírkötésben, szép állapotban. Térképmelléklettel.
Várnagy Antal: Hőgyész. Községtörténeti monográfia. I-II. rész. I. rész: A kezdetekről 1722-ig. II. rész. 1722-1945. Hőgyész, 1990-1998, Nagyközségi Közös Tanács-Hőgyész Nagyközség Önkormányzata. Az I. kötetben 12 térkép-melléklettel. A II. kötetben 9 térképrajz-melléklettel. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a gerincen kis sérüléssel. Megjelent 3000 és 2000 példányban.
Tanulmányok a Bódva-völgye múltjából. Szerk.: Bodnár Mónika-Rémiás Tibor. Múzeumi Könyvtár 5. Putnok, 1999., Gömöri Múzeum és Baráti Köre. Fekete-fehér ábrákkal és fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
1913 Magyar Szent Korona Országainak Balneológiai Egyesületébe tartozó fürdők és források képes ismertetése. 1913. Magyarország fürdőtérképével és a közvetlen vonatösszeköttetések menetrendjével. Kiadja az Országos Balneológiai Egyesület. Összeállították: Dr. Vámossy Zoltán, Dr. Lenkei V. Dani és Dr. Schulhof Vilmos. Bp., 1913., "Pátria", VIII+186+6++IV p.+1 t. Átkötött félvászon-kötés, foltos lapokkal, kopott borítóval.
Dunakeszi arcképcsarnok. Szerk.: Csoma Attila. Dunakeszi, 2005, Kölcsey Ferenc Városi Könyvtár. Farkas Éva gobelinművész illusztrációival és grafikáival. Ford.: Kocsis Imre. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.