Benedek Elek: Csudalámpa a világ legszebb meséi. 1. Piros Mesekönyv. H. J. Ford és más művészek rajzaival. Bp., 1912., Athenaeum, 319+1 p. Első kiadás. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés,a borítón kopás- és folt nyomokkal, laza kötéssel, kijáró lapokkal, kiadói kopott kartontokban. Ritka!
Benedek Elek: Galambok. Elbeszélések fiatal lányoknak. Budapest, 1905, Athenaeum. Második kiadás. Kiadói szecessziós, festett, aranyozott egészvászon kötésben, minimális kopással 23 cm
Három kis meséskönyv. Balázs Béla: Testvérország. Kozma Lajos rajzaival; Jászay-Horváth Elemér: Árva János. Örkényi István rajzaival; Lesznai Anna: Mese a bútorokról és a kisfiúról. Lesznai Anna rajzaival. Reprint kiadás. Bp., 1993, Ciceró. Egészoldalas, színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói illusztrált papír dísztokban, néhány lapon sérült lapszélekkel.
Bethlen Margit: Meséskönyve. Vasárhelyi Z. Emil rajzaival. A borító Toncz Tibor munkája. Bp., 1940., Révai. Színes képtáblákkal. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel.
Fukar marok lakomája. Észak-Amerika nyugati partvidékének indián mítoszai és meséi. Népek meséi sorozat. Vál. és az utószót írta: Borsányi László. Ford.: Ignácz Rózsa. Népek meséi. Bp.,1983,Európa. Az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány. + A cigány meg a sárkány. Püspökladányi cigány mesék. Ford.: Mészáros György, Vekerdi József. Az utószót és a jegyzeteket írta: Vekerdi József. Az illusztrációk Bartha László munkái. Népek meséi sorozat. Népek meséi. Bp., 1974, Európa. 6 egészoldalas illusztrációval. Átkötött kemény-kötés, volt könyvtári példány.
Deutsches Knabenbuch. Ein Jahrbuch der Unterhaltung, Belehrung, und Beschäftigung für unsere Knaben. 17. Mit Zahlreichen Text und Fearbenbildern. Stuttgart,én.,K. Thienemanns Verlag. Szövegközti fekete-fehér és színes, valamint színes egészoldalas képtáblákkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.
Ringa Ringa Reia. I. Teil. Kinderlieder und KInderspiele. Hrsg. von: Hans Enders und Gustav Moißl unter Mitarbeit von Dr. Kurt Rotter. In Verbindung mit Karl Liebleitner, Heinrich Martinez, Rudolf Preiß, und Raimund Zoder. Buchschmuck von Ida Bochatta. Wien-Berlin-Leipzig-New York,1928, Deutscher Verlag für Jugend und Volk. Német nyelven. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel. + Robert Hertwig: Reise durch die Kinderstube. Text von Robert Hertwig. Bilder von E. J. Manning. hn., én., nyn., 6 sztl. lev. Német nyelvű képes mesekönyv. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, szétvált kötéssel, kijáró, kopott táblákkal, két tábla törött, rossz állapotban.
Szulhan-Szaba Orbeliani: Az új bölcsesség meséskönyve. Ford.: Honti Rezső. Bp., 1955., Új Magyar Könyvkiadó. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, volt könyvtári példány, a borítón kézzel írt címfelirattal.
Fukar marok lakomája. Észak-Amerika nyugati partvidékének indián mítoszai és meséi. Népek meséi sorozat. Vál. és az utószót írta: Borsányi László. Ford.: Ignácz Rózsa. Bp.,1983,Európa. Az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
Urasima Taró, a szegény halász. Japán népmesék. Vál.: Büky Béla. Ford.: Balogh Barna és Büky Béla. Ortutay Gyula utószavával. Voigt Vilmos jegyzeteivel. Népek meséi. Bp.,1965,Európa. Az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, volt könyvtári példány.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.