Urasima Taró, a szegény halász. Japán népmesék. Vál.: Büky Béla. Ford.: Balogh Barna és Büky Béla. Ortutay Gyula utószavával. Voigt Vilmos jegyzeteivel. Népek meséi. Bp.,1965,Európa. Az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, volt könyvtári példány.