2 db utazási témájú könyv, egyik dedikált: Zákonyi Ferenc (szerk.): Csesznek és Zirc. Zákonyi Ferenc (1909-1991) által Dienes Istvánnak dedikált! Veszprém, 1957, Veszprém Megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatal. Kiadói papírkötés. + Nagyvázsonyi séták. Sajtó alá rendezte Darnay Béla és Zákonyi Ferenc. Veszprém, 1954, Veszprém Megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatal. Kiadói papírkötés, a könyvtest elvált a borítótól.
Sós Judit - Farkas Zoltán: Szlovákia útikönyv. Bp., 2003, Kelet-Nyugat. Harmadik kiadás. Fekete-fehér térképekkel és színes fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Nagy Sándor: Dombó. Középkori monostor és erőd. H.n., 1987, Forum Könyvkiadó - Vajdasági Múzeum. Nagy Sándor fotóival illusztrálva. Kiadói papírkötésben, kissé gyűrött borítóval, de egyébként jó állapotban. Megjelent 1000 példányban.
Richard Katz: Röptében a világ körül. Fordította Dr. Szántó Dénes. Bp., é.n., Tolnai. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötésben, egészen kis kopásnyomokkal.
Soós Imre, Kiszely Gyula, Zádor Tibor: Vázlatok a diósgyőri vaskohászat 190 éves történetéből. (1770-1960.) Kohászati Történeti Bizottság Közleményei. 4-6. sz. Miskolc, 1960, Lenin Kohászati Művek. Megjelent 1500 példányban.Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Kovács Sándor: Verecke. Földrajzi és történelmi barangolás a vidéken. A szerző fotóival és archív képekkel. Bp., 2006., Hungarovox. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.