Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 189

Horváth Miklós et al.: Budapest története V. kötet: Budapest története a forradalmak korától a felszabadulásig. Bp., 1980, Budapest Főváros Tanácsa/Akadémiai Kiadó. 665 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, mellékletekkel, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
15097.

Rufpreis:
2 000 HUF

Spira György, Vörös Károly: Budapest története IV. kötet: Budapest története a márciusi forradalomtól az őszirózsás forradalomig. Bp., 1978, Budapest Főváros Tanácsa/Akadémiai Kiadó. 809 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, mellékletekkel, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
15098.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kubinyi András, Gerevich László, Fekete Lajos, Nagy Lajos: Budapest története II. kötet: Budapest története a későbbi középkorban és a török hódoltság idején. Bp., 1973, Budapest Főváros Tanácsa/Akadémiai Kiadó. 469 p. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott kiadói papír védőborítóban, mellékletekkel.
15099.

Rufpreis:
2 000 HUF

Nagy Tibor, Györffy György, Gerevich László: Budapest története I. kötet: Budapest története az őskortól az Árpád-kor végéig. Bp., 1973, Budapest Főváros Tanácsa/Akadémiai Kiadó. 429 p. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, mellékletekkel. Györffy György (1917-2000) Széchenyi-díjas történész, az MTA tagja, a könyv egyik szerzője által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány.
15100.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szelényi Károly: Eger. Hevesi képek. Bp., 1987, Képzőművészeti Kiadó/Kossuth Nyomda. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15101.

Rufpreis:
1 000 HUF

Roma. Attraverso L'Italia. Illustrazione delle Regioni Italiane. Parte I-II. Prima Edizione. Milano, 1941-1942, Consociazione Turistica Italiana. I-II. kötet. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Olasz nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, átkötéskor az eredeti borító egy részét felhasználták, kissé kopott borítóval és gerinccel, néhány kissé foltos lappal.
15102.

Rufpreis:
2 400 HUF

4 db Panoráma útikönyv: Itália, Franciaország, Ausztria, Bécs. Bp., 1975-1980, Panoráma. Fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés/kartonált papírkötés, kissé sérült, kopott kiadói papír védőborítókkal, az egyik köteten kissé foltos borítóval.
15103.

Rufpreis:
600 HUF
1,63
1,88

Dessewffy Arisztid: Velencze. I. kötet. Bp., 1896, Kosmos. 196 p. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött kartonált papírkötés, körbevágott, kissé foltos, helyenként sérült lapokkal.
15104.

Rufpreis:
1 400 HUF

Boglár Lajos-Ecsedy Csaba-Hegyi Imre: Messzi népek magyar kutatói. I-II. köt. Szerk. és a bevezetést írta: Bodrogi Tibor. Az egyetemes néprajz magyar előfutárai és művelői. A magyar néprajz klasszikusai. Bp., 1978, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15105.

Rufpreis:
1 800 HUF

Mezőkövesd város monográfiája. Szerk.: Dr. Sárközi Zoltán, Dr. Sándor István. Bp., 1973, Borsod m. Nyomdaipari Vállalat. Megjelent 3000 példányban. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóval, előzéklapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
15106.

Rufpreis:
1 800 HUF

Nagy Kállói Fényes István: Debrecen várossának, ez keresztyén res-publicának az 1664-ik esztendőben esett minden dolgairól való verses krónika... Bp., 1943, Exodus Könyvkiadó. Kiadói papírkörés, gerincnél sérült, kopottas állapotban.
15107.

Rufpreis:
1 200 HUF

Horváth István: Magyarózdi toronyalja. Bp., 1980. Helikon. Egészvászon kötésben, papír védőborítóval.
15108.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF