Horváth Miklós et al.: Budapest története V. kötet: Budapest története a forradalmak korától a felszabadulásig. Bp., 1980, Budapest Főváros Tanácsa/Akadémiai Kiadó. 665 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, mellékletekkel, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
Spira György, Vörös Károly: Budapest története IV. kötet: Budapest története a márciusi forradalomtól az őszirózsás forradalomig. Bp., 1978, Budapest Főváros Tanácsa/Akadémiai Kiadó. 809 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, mellékletekkel, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
Kubinyi András, Gerevich László, Fekete Lajos, Nagy Lajos: Budapest története II. kötet: Budapest története a későbbi középkorban és a török hódoltság idején. Bp., 1973, Budapest Főváros Tanácsa/Akadémiai Kiadó. 469 p. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott kiadói papír védőborítóban, mellékletekkel.
Nagy Tibor, Györffy György, Gerevich László: Budapest története I. kötet: Budapest története az őskortól az Árpád-kor végéig. Bp., 1973, Budapest Főváros Tanácsa/Akadémiai Kiadó. 429 p. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, mellékletekkel. Györffy György (1917-2000) Széchenyi-díjas történész, az MTA tagja, a könyv egyik szerzője által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány.
Roma. Attraverso L'Italia. Illustrazione delle Regioni Italiane. Parte I-II. Prima Edizione. Milano, 1941-1942, Consociazione Turistica Italiana. I-II. kötet. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Olasz nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, átkötéskor az eredeti borító egy részét felhasználták, kissé kopott borítóval és gerinccel, néhány kissé foltos lappal.
Boglár Lajos-Ecsedy Csaba-Hegyi Imre: Messzi népek magyar kutatói. I-II. köt. Szerk. és a bevezetést írta: Bodrogi Tibor. Az egyetemes néprajz magyar előfutárai és művelői. A magyar néprajz klasszikusai. Bp., 1978, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Mezőkövesd város monográfiája. Szerk.: Dr. Sárközi Zoltán, Dr. Sándor István. Bp., 1973, Borsod m. Nyomdaipari Vállalat. Megjelent 3000 példányban. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóval, előzéklapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
Nagy Kállói Fényes István: Debrecen várossának, ez keresztyén res-publicának az 1664-ik esztendőben esett minden dolgairól való verses krónika... Bp., 1943, Exodus Könyvkiadó. Kiadói papírkörés, gerincnél sérült, kopottas állapotban.