Lizára. Az abyszsziniai amazon. Egy költeményes rajzolat. Magyarositotta [Abdrudbányai] Sz[abó] S[ámuel]. [Téli és Nyári Könyvtár, 5. kötet.] Po'sonyban és Pesten, 1806., Füskúti Landerer Mihály betűivel és költségével, 217+4 p. Első kiadás. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, javított, foltos címlappal, 3 pótolt lappal (7/8,9/10,15/16.)
Válogatott levelek M. Tullius Ciceróból és K. Plinius Cecilius Sekundusból. Selectae Epistolae ex M. Tullio Cicerone et C. Plinio Caecilio Secundo. Szeged, 1816, Grünn Orbán, VIII+318+2 p. Latin és magyar nyelven. Korabeli kopott papírkötés, a címlapon bejegyzésekkel, bélyegzésekkel.
Ignatius Sztrokay de Nemes Csó: Donatus latino-germanico-hungaricus adjectis exercendis et delectandis Adolescentulorum ingeniis, non solum Colloquiis, ac Sententiis; verum etiam Versiculis hungaricis, Comitatus Inclyti Regni Hungariae, seriemque Regum ejusdem comprehedentibus, nec non Vocabulario Latino-Hungarico-Germanico, ad usum Scholarum pagalium congesto. Sopronii, 1823., Michaelis Theophili Schrabs, 4+306 p. Korabeli kartonált papírkötés, restaurált címlappal, foltos lapokkal. Ritka!
Tanárky Mihály: Magyarország természeti ritkaságai. Németből ford. - -. Pozsony-Pest, 1814., Füskúti Landerer örökösei, 127+1 p. Ritka! Hozzákötve: A' Fösvény ángy, a' vagy Amália és Albert, egy nagyon szivre ható 's bájos, de magában még is valóságos eredetű történet. Pozsony-Pest, 1807., Füskúti Landerer Mihály betűivel és költségével, 2+150+4 p. Egyetlen kiadás. Korabeli egészvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, hiányzó címképekkel, az első címlapon névbejegyzéssel.
[Zerffy Gusztáv (1820-1892)]: Mozaik. Lipcsében, 1844., (Wigand) Ottónál, IV+167 (helyesen: 168) p. Átkötött kartonált papírkötés, bekötött eredeti papírborítókkal, az eredeti elülső papírborító javított, rajta bejegyzések, a címlapon névbélyegzés, egy lapon bejegyzés, foltos lapokkal. A pamflet rövid, szarkasztikus írásokat tartalmaz a kor politikai életéről, a pártokról, valamint több közéleti személyiségről (Széchenyi, Batthyány, Deák, Eötvös stb). Szerzője érdekes életutat járt be, az emigrációban az osztrák titkosrendőrség ügynökeként tevékenykedett.
Ray Manzarek: The Poet in Exile. New York, 2001, Thunder's Mouth Press. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Ray Manzarek (Raymond Daniel Manczarek, 1939-2013) lengyel-amerikai zongorista, énekes, a The Doors együttes egyik alapító tagja által DEDIKÁLT példány. / Signed by the author, Raymond Daniel Manzarek (born Manczarek, 1939-2013) Polish-American keyboardist and singer, co-founding member of The Doors.
Kolb Jenő: Régi játékkártyák. Magyar és külföldi kártyafestés, XV-XIX.század. Összeáll. és magyarázó szöveggel ellátta - -. 80 színes hasonmással. Hungária Könyvek 6. Bp., 1939, Hungária-ny., 78+6 p. Első kiadás. Lapszámozáson belül egészoldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, felül festett lapélekkel, a papír védőborítón kis szakadásokkal, egyébként jó állapotban. "A Hungária könyvek sorozatának hatodik kötete. Készült Budapesten, 1939 őszén, a Hungária Nyomda műhelyében, Kner Albert tipográfiai tervei szerint. A fametszeteket Kaza György Grafikai Műintézete készítette, a színes dúcokat Kner Albert véste." 65. számú, névre szóló példány: Kner Endre (1896-1943) nyomdász, üzletember Kner Izidor fia, Kner Imre testvére. Bródy László (1897-1984) költő, író, ügyvéd, Bródy Mihály újságíró testvérének ajándékozási soraival: "Üdvözlettel - 1939. Bródy Laciék."
Keleti Arthur: Angyali üdvözlet. Molnár C. Pál fába metszett rajzaival. Bp.,1928, Amicus, (Globus-ny.), 78+6 p. Kiadói kartonált papírkötés, javított, kissé kopott részben pótolt gerinccel, kissé kopott borítóval, ajándékozási sorokkal. Számozott (447./800), a szerző Keleti Arthur, és a művész Molnár C. Pál által aláírt példány. A szerző, Keleti Arthur (1889-1969) költő, műfordító által DEDIKÁLT, dátumozott példány (1955. szeptember.)
Kertész Imre: Sorstalanság. A szerző, Kertész Imre (1929-2016) Nobel- és Kossuth-díjas magyar író által ALÁÍRT példány. Bp.,2002,Magvető. Ötödik. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Kertész Imrét Sorstalanság c. önéletrajzi ihletésű művéért 2002-ben Irodalmi Nobel-díjjal tüntették ki.