Tétel

Rufpreis:

12 000 HUF

Beschreibung:

Kolb Jenő: Régi játékkártyák. Magyar és külföldi kártyafestés, XV-XIX.század. Összeáll. és magyarázó szöveggel ellátta - -. 80 színes hasonmással. Hungária Könyvek 6. Bp., 1939, Hungária-ny., 78+6 p. Első kiadás. Lapszámozáson belül egészoldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, felül festett lapélekkel, a papír védőborítón kis szakadásokkal, egyébként jó állapotban. "A Hungária könyvek sorozatának hatodik kötete. Készült Budapesten, 1939 őszén, a Hungária Nyomda műhelyében, Kner Albert tipográfiai tervei szerint. A fametszeteket Kaza György Grafikai Műintézete készítette, a színes dúcokat Kner Albert véste." 65. számú, névre szóló példány: Kner Endre (1896-1943) nyomdász, üzletember Kner Izidor fia, Kner Imre testvére. Bródy László (1897-1984) költő, író, ügyvéd, Bródy Mihály újságíró testvérének ajándékozási soraival: "Üdvözlettel - 1939. Bródy Laciék."

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : karap_norbert