Petőfi Sándor: Czipruslombok Etelke sírjáról. Bp., 1921., Magyar Bibliophil-Társaság, 90+1 p. Kiadói papírkötés, foltos gerinccel. Felvágatlan példány. Kereskedelmi forgalomba nem került. Számozott (392./400) példány.
Ősz János: Csudatáska. Eredeti székely népmesék. Gyűjtötte és feljegyezte őket: Ősz János. Kovács László bevezetőjével. Kolozsvár, 1941., Erdélyi Szépmíves Céh, (Nagy-ny.), 6+XVIII+236+4+IV (pártolótagok névsora) t. Kiadói félpergamen-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal. Számozott, 150. számú, névre szóló (Wyedler Tivadar) példány.
Ignotus: Olvasás közben. Jegyzetek és megjegyzések. Bp., 1906., Franklin, 383 p. Első kiadás. Korabeli átkötött álbordás gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen sérülésnyommal. Benne rendkívül izgalmas ex libris-szel: Ágoston Ernő (1889-1957): Ex libris Sopronyi-Thurner Mihály Dr., klisé, papír, jelzett a nyomaton, 16,5x11 cm Sopronyi-Thurner Mihály (1878-1952): A XX. századi Sopron legjelentősebb városvezetője, a Civitas Fidelissima első polgármestere (1918-1941), "Sopron megmentője."
Heinrich Heine Kolligátum, 3 műből: Firenzei éjszakák. Ford.: Bíró Sándor. Biczó András kézzel színezett illusztrációival. Bp.,[1923],Dante, 91 p. + 4 t. Számozott (12./25), Biczó András által aláírt példány.; Schnabelewopski úr emlékei. Ford.: Bíró Sándor. Biczó András kézzel színezett illusztrációival. Bp.,[1922],Dante, 79 p.+4 t. Számozott (12./25), Biczó András által aláírt példány.; Napoleon dobosa. Ford.: Bíró Sándor. Biczó András illusztrációival. Bp.,[1922],Dante, 111 p.+4 t. Számozatlan, de Biczó András által aláírt példány.; Korabeli aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötés, bekötött borítókkal, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
Petri György: Örökhétfő. Bp., 1981. AB Független Kiadó. 79+4 p. Első kiadás! Az első nyomtatott magyarországi szamizdat! Készült szitanyomással Budapesten, 940 példányban. A címlapot tervezte: Petri György. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos, kissé szakadt borítóval.
Szentgyörgyi István: "Emlékeim". [Kolozsvár, 1923.],Szerzői,(Providentia-ny.), 166 p. Kiadói papír-kötés, kissé foltos lapokkal. A szerző által aláírt, és kézzel számozott, 90. számú példány.
,,Őriznek engem, óvnak, szeretnek -" József Attila kéziratainak és dedikált könyveinek kiállítása a Petőfi Irodalmi Múzeumban. Írta és szerk.: Kiss Ferenc. Bp., 1993, Petőfi Irodalmi Múzeum, (64) p. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. "(..) készült ötszáz számozott példányban, ebből kettőszázötven példány a költő nővére, József Eta aláírásával." József Etelka (Eta) (1903-2004), József Attila nővére által aláírt, számozatlan példány!
Márai Sándor: A zendülők. (Az uj magyar regény). Bp., 1930, Pantheon, 348+(3) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, tulajdonosi névbejegyzéssel, helyenként kissé foltos lapszélekkel.
Comenius, Johannes Amos: A világ útvesztője. Ford.: Dobossy László. Komor Ilona tanulmányával és jegyzeteivel. Bp., 1961, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben. Számozott (69./550) példány.
Füveskert. Szerk.: Tollas Tibor. Bécs, 1957., Nemzetőr, (P. Strohal-ny.), 160 p. Kiadói papírkötés, a címlapon szakadással, szamárfüllel, foltos gerinccel. "Szabadságharcunk első érfordulóján halottainknak." "A Füveskertnek az első nyomtatott Kiadása Bécsben jelent meg 2000 példányban: 1957 októberében." A szerkesztő, Tollas Tibor (1920-1997) költő, a Nemzetőr főszerkesztője, 1956-os emigráns, által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, 1956-os forradalom kiemelkedő alakja, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Bujdosó Alpár névbejegyzésével.