Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 50

Herczeg Ferenc: Pro Libertate! I-II. köt. [Egy kötetben]. Bp., 1936, Singer és Wolfner, 340 p.+287 p. Első kiadás. Kiadói bibliofil, álbordás, aranyozott piros egészbőr-kötésben, a borító elülső fedlapján Rákóczi-címerrel, aranyozott felső lapélekkel, A szerző, Herczeg Ferenc (1863-1954) által aláírt,példány! Jó állapotban
15424.

Rufpreis:
12 000 HUF

Ravasz László: Isten rostájában I-III. köt. Beszédek, írások. A szerző, Ravasz László (1882-1975) református lelkész, a Dunamelléki református egyházkerület püspöke (1921-1948), író, által DEDIKÁLT példány, valamint a II. és III. kötet címlapján a szerző ALÁÍRÁSAIVAL. Bp.,[1941],Franklin, XII+498; VIII+478; VII+567 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítókkal, a 3. kötetben az elülső szennylap szakadt és a gerincén gyűrődésnyom, laza fűzésekkel.
15425.

Rufpreis:
8 000 HUF
9

Dr. Kós Károly: Eszköz, munka, néphagyomány. Dolgozatok a munka néprajza köréből. Bukarest, 1979, Kriterion. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, DEDIKÁLT példány.
15426.

Rufpreis:
6 000 HUF
9

Csoóri Sándor: Elmaradt lázálom. Bp.,1982.,Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   A szerző, Csoóri Sándor (1930-2016) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és kétszeres József Attila-díjas költő, író által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
15427.

Rufpreis:
5 000 HUF

Kányádi Sándor: Szürkület. Bukarest, 1978. Kriterion. DEDIKÁLT. Egészvászon kötésben, kiadói papírborítóval, kis kopással
15428.

Rufpreis:
5 000 HUF

Tamkó Sirató Károly: Tengerecki Pál. Gyermekversek. A szerző, Tamkó Sirató Károly (1905-1980) által DEDIKÁLT példány. Réber László rajzaival. Bp., 1970., Móra, (Kossuth-ny.) 36+4 p Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, a gerincen kis kopásnyomokkal.
15429.

Rufpreis:
12 000 HUF

Fazekas Anna: Öreg néne őzikéje. Róna Emy rajzaival. A grafikus, Róna Emy (1904-1988) által DEDIKÁLT példány. Bp.,1985., Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
15430.

Rufpreis:
5 000 HUF
27

[Dumas, Alexandre (1802-1870).] Dumas Sándor: Utazás a Kaukázusban. 1858-1859. 1-3. rész. [Egybekötve.] Ford.: Székely József. Pest, 1860., Hartleben Konrád Adolf,(Bécs, Sommer Lipót-ny.), 1 (a szerző fametszetű portréja, címkép) t.+6+XXXII+132; 2+174;4+164;2+164 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
15431.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Kisfaludy Sándor: Hunyady János. Históriai dráma.  Első kiadás. Budán, 1816. Királyi Magyar Universitás. 1 t. (Hunyady János rézmetszetű képe, Blasius Höfel munkája), [10] 308 p. Korabeli, papírkötésben
15432.

Rufpreis:
10 000 HUF

Cicero Marcus Tullius: Marci Tullii Ciceronis, Epistolarum familiarium libri XVI. [Kassa] Cassoviae. 1723. Joh. Henr. Frauenheim. 638p. Korabeli félbőr kötésben néhány lap restíurált
15433.

Rufpreis:
12 000 HUF

Toldy Ferenc: A magyar nemzeti irodalom története. I-II. köt. Pest, 1851, Emich Gusztáv,(Emich és Eisenfels-ny.), XII+196+16+XVII-LXIII;IV+118+2+LXXV p. Korabeli félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.   Hinka József (1815-1882), az Akadémia ügyészének névbélyegzőjével.
15434.

Rufpreis:
12 000 HUF

Szalay László: Státusférfiak és szónokok könyve. Pest, 1846, Heckenast Gusztáv, 4+484+1 p. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, kissé foltos címlappal, a címlapon bejegyzéssel és régi bélyegzéssel.
15435.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF