Herczeg Ferenc: Pro Libertate! I-II. köt. [Egy kötetben]. Bp., 1936, Singer és Wolfner, 340 p.+287 p. Első kiadás. Kiadói bibliofil, álbordás, aranyozott piros egészbőr-kötésben, a borító elülső fedlapján Rákóczi-címerrel, aranyozott felső lapélekkel, A szerző, Herczeg Ferenc (1863-1954) által aláírt,példány! Jó állapotban
Ravasz László: Isten rostájában I-III. köt. Beszédek, írások. A szerző, Ravasz László (1882-1975) református lelkész, a Dunamelléki református egyházkerület püspöke (1921-1948), író, által DEDIKÁLT példány, valamint a II. és III. kötet címlapján a szerző ALÁÍRÁSAIVAL. Bp.,[1941],Franklin, XII+498; VIII+478; VII+567 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítókkal, a 3. kötetben az elülső szennylap szakadt és a gerincén gyűrődésnyom, laza fűzésekkel.
Csoóri Sándor: Elmaradt lázálom. Bp.,1982.,Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Csoóri Sándor (1930-2016) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és kétszeres József Attila-díjas költő, író által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
Tamkó Sirató Károly: Tengerecki Pál. Gyermekversek. A szerző, Tamkó Sirató Károly (1905-1980) által DEDIKÁLT példány. Réber László rajzaival. Bp., 1970., Móra, (Kossuth-ny.) 36+4 p Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, a gerincen kis kopásnyomokkal.
Kisfaludy Sándor: Hunyady János. Históriai dráma. Első kiadás. Budán, 1816. Királyi Magyar Universitás. 1 t. (Hunyady János rézmetszetű képe, Blasius Höfel munkája), [10] 308 p. Korabeli, papírkötésben
Cicero Marcus Tullius: Marci Tullii Ciceronis, Epistolarum familiarium libri XVI. [Kassa] Cassoviae. 1723. Joh. Henr. Frauenheim. 638p. Korabeli félbőr kötésben néhány lap restíurált
Toldy Ferenc: A magyar nemzeti irodalom története. I-II. köt. Pest, 1851, Emich Gusztáv,(Emich és Eisenfels-ny.), XII+196+16+XVII-LXIII;IV+118+2+LXXV p. Korabeli félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval. Hinka József (1815-1882), az Akadémia ügyészének névbélyegzőjével.
Szalay László: Státusférfiak és szónokok könyve. Pest, 1846, Heckenast Gusztáv, 4+484+1 p. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, kissé foltos címlappal, a címlapon bejegyzéssel és régi bélyegzéssel.