Frantisek Palacky: A huszitizmus története. Fejezetek a cseh nemzet történetéből. Fordította Benedek Gábor, Farkas Géza, Holka László. Bp., 1984, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Györffy János: Természettan és vegytan. Katholikus Népiskolai Tankönyvek IV. Bp., 1904, Szent István-Társulat. Kiadói kopott félvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, kijáró lapokkal. + ABC und Lesebuch für die katholischen Volksschulen. Budapest, 1890, St.-Stephan-Vereines. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval, laza kötéssel.
Der Käfersammler. Bearbeitet von Alexander Bau. Illustrierte Taschenbücher für die Jugend. Stuttgart-Berlin-Leipzig,én,Union Detusche Verlagsgesellschaft. Német nyelven. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés,kissé kopott borítóval.
Emil Adolf Richter: Leitfaden der Erdkunde für die deutschen Bürgerschulen in der Cechoslovakischen. III. Theil. (Für di 3. Klasse.) Prag, 1927., Staatliche Verlagsanstalt. Német nyelven. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal. Kiadói kissé sérült gerincű, kissé kopott félvászon-kötésben.
1903 Sammlung vorzügl. Hausmittel gegen die meisten Krankheiten des Menschen sowie Beschreibung der heilkräftigsten Pflanzen. Weixdorf b. D., 1903, Edmund Ramsdorf, 128 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, melléklet kijár és ketté szakadt.
Szilády Zoltán: Füvek, fák, állatok. Tanulságos képek a természet világából. II. rész. Bp., 1927, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 116 p. Szövegközti illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, szakadt, firkált lapokkal, megviselt állapotban.