Dr. Göldi A. Emil: A rovarok szerepe a betegségek előidézésben és terjesztésében. Bp., 1925, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. 286 fekete-fehér szövegközti képpel illusztrálva. Kiadói egészvászon kötés, foltos borítóval.
Vegyes nevelés-oktatás témájú könyvtétel, 4 db. Pedagógus továbbképzés. Természetrajz. Az általános iskolai általános és oktatókáderképzés tananyaga. Kézirat. Bp, 1953, Tankönyvkiadó. Papírkötésben, egy helyen behajtás nyoma van az első borítón. Megjelent 1200 példányban. + Vermes Miklós: Vegytani kísérletek. Új nevelés könyvtára. Bp, 1948, Egyetemi Nyomda. Foltos, szakadozott, megviselt papírkötésben, helyenként foltos lapokkal. + Móczár László- Haraszty Árpád- Nagy Jenő: Biológiai szertárak felszerelése. Új nevelés könyvtára. Bp, 1949, Egyetemi Könyvkiadó. Kissé kopott papírkötésben, foltos állapotban. + Komárom megyei népnevelő zsebkönyv. Hn., 1955, a MDP Komárommegyei Bizottsága. Egészvászon kötésben, kissé kopott állapotban. Megjelent 4000 példányban.
1930 Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Rt. Orvosi Napló. Bp., 1930, Posner-ny., II-VIII+3+82+16+IX-XV p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Kitöltetlen.
Jahresbericht der Kgl. Ung. Geologischen Anstalt für 1902. Uebertragung aus dem ungarischen Original. Bp., 1904, k.n. (Franklin-nyomda). 252p. Korabeli félvászon kötésben, intézményi bélyegzőkkel, hátsó szennylapon Molnár Mihály könyvkötő szárazpecsétjével.
Vertse Albert: Erdő-mező madarai. Ifj. Tildy Zoltán fekete-fehér fotóival. Bp.,1956,Mezőgazdasági Kiadó. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel, az elülső szennylap kissé foltos.
Dr. Vecseklőy József: Ló és ember. Bp., 1983., Szerzői kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Kissé szakadozott, foltos borítóval, de egyébként jó állapotban.