Rudolf Broby-Johansen: Az öltözködés története. Fordította: G. Beke Margit. Bp., 1969, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban.
XV. századi pápák oklevelei. I. köt. Kiadja: Lukcsics Pál. Olaszországi Magyar Oklevéltár I. köt. Bp., 1931, MTA, 4+317+3 p. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval.
Maurice Paléologue: Három diplomata. Talleyrand, Metternich, Chateubriand. Ford.: Lakatos László. Bp., én.,Athenaeum, 148 p. Kiadói papírborító, kissé kopott, kissé szakadozott borítóval.
Görömbei András: Az ősmagyarság képe felvilágosodás- és reformkori történetírásunkban. Különlenyomat: Studia Litteraria IX. 1971. 63-78. Debrecen, 1971, Kossuth Lajos Tudományegyetem, 63-78 p. Kiadói papírkötés. Görömbei András (1945-2013) Kossuth-díjas irodalomtörténész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány. Dienes István ceruzás bejelöléseivel.
Magyar Sándor: Álmodni mertünk. A magyar óceánrepülés 60. évfordulójára. Bp., 1991, HungAvia-Aero&Rádió Kft. Második kiadás. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Tudor Parfitt: Az elveszett Frigyláda. A legendás ereklye nyomában. Fordította: Kabdebó Flórián. Bp.,2009,Athenaeum. Színes és fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.