Zákonyi Ferenc: Hévíz múltja és fejlődése 1820-ig. Hévízi Füzetek. 3. Hévíz, 1974.,(Kecskemét, Petőfi-ny.) 79+2 p.+III+XXVIII t. Kiadói kartonált papírkötés, a képtáblák egy része kijár (III-XIV.)
Osváth Miklós hévízi grafikái. Szerk.: Dr. Szarka Lajos. Hévíz, 2006., Hévíz Város Önkormányzata. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. +2005 Hévíz. Művészeti és művelődési folyóirat. XII. évf. 4. sz.
Wein György: Zirc könyvékének Titon rétegei. A doktori cím elnyerése céljából benyújtott értekezés. Közlemények a Debreceni Tisza István Tudomány Egyetem Ásvány- Földtani Intézetéből. 2. sz. Különlenyomat a Földtani Közlöny 1934. LXIV. köt. Bp., 1934., Mérnök-ny., 81-99 p.+1 t. Papírkötés, volt könyvtári példány.
Lengyel Endre: Petrogenetikai megfigyelések a Pilisszentlászló-környéki andeziteken. Különlenyomat a "Földtani Közlöny" 1925. évi LV-ik kötetéből. Bp., 1926., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 119-127 p. Papírkötés, volt könyvtári példány.
Cholnoky Jenő: A jégvilág. A sarkkutatások története. Második 1929-ig kiegészített és átdolgozott kiadás. Bp., 1930, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben.
Kovács Béla: Az egri egyházmegye története 1596-ig. Az egri főegyházmegye sematizmusa III. Schematismus Archidiocesis Agriensis III. Eger, 1987, (Bp.,Egyetemi Nyomda-ny.), 205 p. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, jó állapotban.