Homor Imre: Esztergom nevezetességei. Rövid képes kalauz. H.n., 1930, Esztergom sz. kir. megyei város Idegenforgalmi Bizottsága. Kiadói papír kötésben.
Dr. Bíró József: A kolozsvári Szent Mihály-templom barok emlékei. Cluj/Kolozsvár, 1934, Glória-ny., 1 t.+90+1 p.+18 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói szakadt papírkötés, javított kötéssel. A szerző által dedikált.
Stein Aurél (1862-1943): Nagy Sándor nyomában. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931], Franklin, 1 t. (címkép)+183 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
[Balbo, Italo (1896-1940)]: Repülőrajokkal az óceánon át. Fordította Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188+2 p.+30 t. (fekete-fehér fotók)+1 térkép. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott gerinccel, kissé kopott borítóval.
Petercsák Tivadar: Filkeháza évszázadai és hagyományai. Filkeháza, 2001, a Filkeháza Község Önkormányzatának kiadása. Kartonált papírkötésben, szép állapotban.