Jagdbuch Holics 1879-1904. Wien, 1904. K. u. K. Militär-Reitlehrerinstitut. (4)382p.+10t. (fényképek)+1 kihajt. térk. Német nyelven. Az előszót Vitéz nagybányai Horthy István (1858-1937) lovassági tábornok, birtokos, politikus, a holicsi uradalom Rittmeister parancsnoka (1899-1903), Horthy Miklós későbbi kormányzó bátyja írta. Címlapon Kőröspataki gróf Kálnoky Hugo 1844-1928), a holicsi birtok korábbi parancsnoka (1882-1884) német nyelvű gratuláló sorai a könyvhöz Horthy Istvánnak, 1904-ből. A Nyitra vármegyében fekvő Holics a XVIII. század közepétől a Habsburgok családi birtoka volt, vadgazdálkodást és lótenyésztést folytattak az uradalom területén. Az album 25 év vadászatairól és lóversenyeiről számol be, nagyon részletesen, részben naplószerűen. Ritka kötet, a vadászati kézikönyvek sem említik. Festett, kiadói szecessziós vászonkötésben. Kopott, hátoldalán foltos borítóval, kissé sérült gerinccel. Utolsó néhány oldal kissé foxing foltos. Térkép mellékleten alul és felül egy-egy kb. 5 cm hosszú szakadással és egy kb. 3 cm átmérőjű hiánnyal. / Jagdbuch Holics 1879-1904. Wien, 1904. K. u. K. Militär-Reitlehrerinstitut. With foreword by later general István Horthy(1858-1937), Rittmeister (commander) of the Holics property (1899-1903). With hand written lines by Hugo Kálnoky de Kőröspatak (1844-1928), former commander of the Holics property (1882-1884), in which congratulates to István Horthy. In art-nouveau linen binding, spotty on the back cover. Last pages are a bit spotty. Map with some smaller damages.
Szécsi Zsigmond: Az erdőhasználattan kézikönyve. Az Orsz. Erdészeti Egyesület Deák Ferencz alapítványából 100 arannyal jutalmazott munka. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Bp., 1894, Országos Erdészeti Egyesület. Átkötött félvászon-kötés. Gerincen kis sérülés.
Magyar erdészeti oklevéltár. II. köt.: 1743-1807. Szerk. és történeti bevezetéssel ellátta: Tagányi Károly. Magyarország ezredéves fennállásának emlékére kiadja az Országos Erdészeti Egyesület. Bp., 1896., "Pátria"-ny.,XIX+3+900 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
Festetics Pál: Az Őz tenyésztése, óvása és vadászata. Hubertus Vadászkönyvtár IV. köt. Bp.,1941,Dr. Vajna és Bokor, 101+3 p.+2 (kétoldalas képtáblák) t. Szövegközti és egészoldalas rajzokkal. Átkötött kopott félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, intézményi bélyegzőkkel.
Kézdivásárhelyi Benkő Pál: A vadászat. Gyakorlati szakkönyv. Bp., 1935, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon borító, 467 p. Fekete-fehér fotókkal, képekkel illusztrálva. Meglazult, sérült fűzés.
Fekete Lajos, Mágócsy-Dietz Sándor, Fehér Dániel: Erdészeti növénytan III/1. Részletes növénytan. A virágtalan növények és a nyitvatermők. Sopron, 1935, Máhr Árpád. Második átdolgozott kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, borító hátsó felén apró szakadásokkal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.