Passuth László: Kutatóárok. Bp., 1966, Szépirodalmi. Első kiadás. A védőborító és a kötésterv Borsos Miklós munkája. Kiadói nyl-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Passuth László (1900-1979) által Dr. Schultheisz Zoltán (?-2017) mérnök, egyetemi tanár részére dedikált.
Darvas József: A legnagyobb magyar falu. Budapest, 1937, Gondolat Kiadás. Illusztrált kiadói papír kötésben, kissé sérült és hiányos gerinccel és borítóval.
Erdős Renée: Az indiai vendég. Typografálta és a könyvdíszeket rajzolta: Kner Albert. Bp., 1929, Révai. Korabeli álbordás, aranyozott gerincű félbőr-kötésben, az eredeti elülső papírborítót bekötötték, kopott borítóval. A szerző által aláírt.