Maxim Gorkij: Az emberek közt. Fordította: Havas András Károly. Bp.,[1927],Népszava. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval és gerinccel, kissé foltos borítóval.
Nagy Endre: Hajnali beszélgetések Lukits Miklóssal. Bp.,én.,Genius, (Kunossy-ny.), 157+3 p. Első kiadás! Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, volt könyvtári példány.
Dóczi Lajos: Csók. Vigjáték négy felvonásban. Dóczi Lajos munkái I. kötet. Bp., é.n., Wodianer F. és Fiai (Lampel Róbert). Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált Gottermayer N.-féle egészvászon-kötésben, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, hiányzó elülső előzéklappal.
Reviczky Gyula összes költeményei. Rendezte: Koroda Pál. Bp., 1900, Athenaeum, 376 p. Második kiadás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval.
Orosz Ádám: Ötváltozatú lant. Eger, 1871, Érseki Lyceumi Könyvnyomda, XVI+371 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a hátsó borítón a vászon hullámos, sérült gerinccel, foltos, javított lapokkal, javított címlappal, három lap hiányzik (145-146, 149-150, 150-151.) Ritka! Orosz Ádám (1802-1872) római katolikus pap, költő, egerszalóki plébános (1837-1872.)
William Shakespeare: A makrancos hölgy. Shakespeare összes színművei. XI. Vígjátékok V. Fordította: Lévay József. Bevezetéssel, és jegyzetekkel ellátta: Heinrich Gusztáv. Bp.,1914, Franklin, 185 p. Korabeli félvászon-kötésben, kopásnyomokkal.
Vörösmarty Mihály minden munkái VI. kötet. Rendezte és jegyzetekkel kísérte Gyulai Pál. Pest, 1863, Ráth Mór, (Emich Gusztáv-ny.), 295 p. Korabeli félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.