Albert Dauzat-Fernard Bournon: Paris et ses Environs. Paris,1925, Librairie Larousse, 374 p. Kiadói egészvászon kötés.Sok képpel és illusztrációval. Francia nyelven. A borítója foltos. A gerince sérült, viseltes. / With a lot of picutres, and illustrations, in french language. Cloth-binding. The cover is spotty. The spine is damaged.
Félicien Challaye: Le Japon Illustré. Paris, 1915, Librarie Larousse, 8+303 p. Francia nyelvű. Kiadói félbőr borító. A borítója kopott, és egy lap (221/222 p) hiányzik, egy lap pedig kijár. (223/224 p.) / Half-leather binding. In french language. The cover is worn. One page (221/222 p.) and one map lost, and one page is getting out (223/224 p.).
Albert Kain: La Hongrie. Budapest, 1910, Erdélyi Institut Artisque de La Cour Imp. et Royale, 400 p. Francia nyelvű. Az elülső védőlap hátoldalára 1929-es kiadású, francia, angol és német nyelvű, kihajtható Trianon térképet ragasztottak. Kiadói festett, aranyozott egészvászon. A kiadói borítója kopottas. Francia nyelvű Magyarország album, sok fotóval. / Album about Hungary in french language with a Trianon map from 1929 in free language. Cloth-binding. The cover is worn.
Les Guides Blues francia nyelvű útikönyv sorozat 4 kötete. (La France - Sud-est, La France - Quest, Maroc, Algérie-Tunisie.) Patronages officiels: Touring Club de France, Office National de Tourisme, Club Alpin Francais. Paris, 1925-1927-1928, Librairie Hachette, XLVIII+519+XXXIX+469+CXI+495+XVIII+431 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. Térképekkel illusztrálva. Francia nyelven. Változó állapotban, többségében viseltes. / Cloth binding, in french language. In mixed quality, but main part is poor shape.
Paris. Notizen von Karl Scheffler. Leipzig, 1925, Insel-Verlag. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. + Jean de La Monneraye-Auguste Dupouy-Roger Armand Weigert: Visages de L'Ile de France. Paris. Collection "Provinciales." Paris,1946,Horizons de France. Francia nyelven. Kiadói kopott papírkötés.
Vegyes útikönyv tétel, 10 db: Héjj Miklós: A visegrádi király palota, Lévárdy, Ferenc: Pannonhalma (angol nyelven), Horváth Detre: Pannonhalma, Marót János: Fertőd, Sorpon (Szerk.: Gimes Endre), Tüskés Tibor: Mohács, Szombathy Viktor: Nógrád, Szombathy Viktor: Csepel-sziget, Dely Károly-Mezei Iván: Pilis. Különféle kiadásban és kötésben. A Pilis és a Nógrádi utikalauz c. könyvben térkép-melléklettel. Változó, többnyire jó állapotban. + Balaton térkép. Bp., 1966, Karográfia, 32x95 cm
2 db Budapest-könyv: The Budapest Museum of Fine Arts (Bp.,1998); Varga Domokos: Budapest (Bp., 1985). Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.