Királylányok messzi földről. Magyarország és Katalónia a középkorban. Kiállítási katalógus. Bp.,2009, Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés.
1941 Nagy Ferenc: A magyar paraszt szövetség programja. Bp.,(1941), Általános Nyomda és Grafikai Intézet Rt., 38 p. Kiadói papírkötésben.+1941 Magyar Paraszt Szövetség 1 oldalas prospektusával, 1941-es dátumozással.
Szalay József-Baróti Lajos: A magyar nemzet története. IV. kötet: Magyarország a Habsburg-házból s a Habsburg-Lotharingiai házból származott örökös királyok korában. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Rendkívül gazdag képanyaggal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált félbőr-kötésben, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal, a borító egy sarkán törésnyommal, a gerincen kis sérülésekkel.
2 db könyv - Studia Sumiro-Hungarica 2-3. Somogyi Ede: Szumirok és magyarok. New York, 1968, Gilgamesh; Dr. Érdy Miklós: A sumír, ural-altaji, magyar rokonság kutatásának története. New York, 1974, Gilgamesh. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
Szilágyi Sándor: Felső-vadászi Rákóczy Zsigmond 1622-1652.+Szádeczky Lajos: Kornyáti Békés Gáspár. 1520-1579.+Deák Farkas: Uzoni Béldi Pál. 1621-1679.+Ipolyi Arnold: Bedegi Nyáry Krisztina. 1604-1641. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp.,1886-1887, Méhner Vilmos, 4+183 p.+ 7 t.+4+103 p.+ 12 t.+4+215 p.+15 t.+4+132 p.+8 t. Átkötött félvászon-kötés, a táblák egy részét rossz helyre kötötték be, kissé kopottas borítóval.
Horváth Mihály: A magyarok története. III-IV. szakasz. Pápa, 1844-1846,Ref. Főiskola betűivel, X+2+488;VI+309+3 p. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.
Hungarian-Ottoman Military and Diplomatic Relations in the Age of Süleyman the Magnificent. Szerk.: Dávid, Géza, Fodor, Pál. Bp.,1994, ELTE. Kiadói papírkötés.
Szita László-Gerhard Seewann: A legnagyobb győzelem. Dokumentumok az 1697. évi török elleni hadjárat és a zentai csata történetéhez. Pécs-Szigetvár, 1997, Magyar Történelmi Társulat Déldunántúli Csoportja-Szigetvári Várbaráti Kör-Gálos. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által dedikált.
Szita László-Gerhard Seewann: A karlócai béke és Európa. Dokumentumok a karlócai béke történetéhez. 1698-1699. Pécs, 1999., Magyar Történelmi Társulat Déldunántúli Csoportja-Szigetvári Várbaráti Kör. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által dedikált.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.