Adalékok a Lipótváros történetéhez I-II. kötet. Szerk.: Farkaslaky Erzsébet, Ráday Mihály. Bp., 1988, Budapesti Városvédő Egyesület, 551+2+564 p.+ 7 térkép. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Az egyik szerkesztő, Farkaslaky Erzsébet által dedikált, dátumozott példány. /Paperbinding, in good condition. In Hungarian language. Signed by the each of the editors, Erzsébet Farkaslaky.
1897 Az Ezeréves Magyarország képes félhavi folyóirat.Családi lap. Szerk.: Kácser Lipót. Kiadja: Laurencic Gyula. Heyer Arthur rajzaival. Bp., Légrády-ny., 244 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált haránt-alakú félvászon mappában, két lapon hiánnyal, néhány lap szakadt, egy lap sérült, néhány lapon firkával, a borító kissé kopott, a színes füzetborítók hiányoznak. Nagyon ritka!
Csongrád megye gazdasági földrajza. Szerk.: Dr. Krajkó György, Dr. Mészáros Rezső. Szeged, 1983., TIT Csongrád m. Szervezete. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 2000 példányban. Az egyik szerkesztő, Dr. Krajkó György által dedikált.
zalai Szalay László, Dr.: A puszta balladája. Bp.,(1930),Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet, 425 p.+14 t. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés.
Dr. Flaxmayer József: Budapest közigazgatási szervezete és alkalmazottai 1686-tól 1872-ig. Statisztikai Közlemények. 79. köt. 4. sz. Bp.,(1936), Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 186 p. Kiadói papírkötés.
Kubinyi András: Buda története 1541-ig. Bp.,1969, Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Budapesti Szervezetének Történelmi Szakosztálya, 70+2 p.+ 1 t. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
Karl Baedekker: Belgien und Holland nebst dem Großherzogtum Luxemburg. Leipzig, 1904., Baedekker, XL+504 p. 23. kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, egy térkép kijár, az elején és a végén kihajtható térkép szakadt, a gerincen kis sérüléssel.
Dr. Horváth István: Megtöretés. Egy nógrádi szlovák falu ötven napja 1825-ben. A zelenei jobbágymegmozdulás történetét feldolgozta, a kiállítást rendezte: Dr. Horváth István. Czinke Ferenc rajzaival. Dedikált! Salgótarján, 1987, Nógrádi Sándor Múzeum. Magyar és szlovák nyelven. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Budapest Történetének Irodalma. (1493-1700.) Összegyűjtötte Majláth Béla. Bp., 1886, Révay Leó, VII+118 p. Átkötött félvászon-kötés, az egyik lap kijár (1/2.), a hátsó papírborító meg van, de nincs bekötve és körbevágták, címlapja javított. Magánkönyvtári címkével és bélyegzővel./ Literature of History of Budapest. (1493-1700.) Collected by Béla Majláth. Bp., 1886, Révay. Half-linen-binding, in Hungarian language, one page coming out, the title-page repaired. In Hungarian language.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.