Az utas könyve. Budapest Székesfőváros része. Magyar utazási kézikönyv és utmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. Szerk.: Praznovszky Iván, Dr. Tersztyánszky Jenő et alii. Bp.,1935, Országos Magyar Weekend Egyesület, 4+67-140 p.+ 1 t. (Budapest és környéke térkép, 56x68 cm.) Kiadói papírkötés, a térképen javított, a hátsó borító szakadt, a sarkán hiánnyal. Ritka!
Az utas könyve. Buda-Pilisi hegyvidék és a nagy magyar Alföld Duna-Tisza közi része. Magyar utazási kézikönyv és utmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. Szerk.: Praznovszky Iván, Dr. Tersztyánszky Jenő et alii. Bp.,1935, Országos Magyar Weekend Egyesület, X+43-214 p.+ 1 t. (Budapest és környéke térkép, 56x66 cm.) Kiadói papírkötés, a térképen kis javítás, a borítón kis folt, de alapvetően jó állapotban. Ritka!
A föld és népei II.-III. Föld és Népismei Kézikönyv. Hellwald Frigyes és egyéb írók nyomán kidolgozta Dr. Toldy László. II. köt.: Afrika, Ázsia és Ausztrália földrajzi és népismei leírása. III. köt. Európa földrajzi és népismei leírása. Különös tekintettel Magyarországra a legujabb statisztikai adatok alapján dolgozta György Aladár. Bp.,-1880-1881, Méhner Vilmos, 672 p.; VIII +9-656 p. Térképmellékletekkel, gazdag szövegközti, és egészoldalas képanyaggal. Egységes, festett, dúsan aranyozott kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, a II. kötet gerince kissé sérült, kopott, a III. kötet gerince javított, kopott, a II. kötetből egy tábla kijár.
Cholnoky Jenő: A Földközi-tenger. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin, 184+2 p.+20 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
Gubányi Károly: Ausztrália. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., X+176 p.+29 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapélekkel.
K. Leden: Kjuvatin jégmezői. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Ford.: Mihalik László. Bp.,én.[1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+244 p.+16 t. (fekete-fehér fotók)+ 1 kihajtható térkép. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval.
F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Fordította: Halász Gyula. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 164+4 p. + 29 t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis kopásnyomokkal, jó állapotban
Ligeti Lajos: Afgán földön. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat, 219+3 p.+32 t. (Fekete-fehér fotókkal.) Szövegközti és egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott gerinccel, jó állapotban.
E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai)., 206 p. + 23 t. +1 térkép. Fekete-fehér fotókkal és 1 db térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a gerincen kis kopásnyomokkal, de egyébként jó állapotban.
Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Bp., é.n., Franklin, 272 p.+23 t. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben.
Hedin: Pekingtől Moszkváig. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin, 231+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a gerincen kopásnyomokkal, de egyébként jó állapotban.