Bezerédy Gergely versei. Buda, 1836, M. Kir. Egyetemi Betűivel, 2+124 p. Átkötött modern egészbőr-kötés, az eredeti papírborítót a kötéstáblákra kasírozták, a címlap hiányzik, a 124. oldal kissé sérült, kissé foltos lapokkal.
Jókai Mór: Tarka élet. 1-2. kötet. Pest, 1858, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 6+160+160 p. Második, változatlan kiadás. Korabeli átkötött, félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos, a hátsó szennylap kissé hiányos, a kötéstáblán bejegyzéssel. Ritka!
Jókai Mór: Targallyak. Nemzeti Kiadás LVIII. kötet. Bp.,1896, Révai, 204+1 p. Kiadó dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, aranyozott lapélekkel, a gerincén kopott aranyozással, a borítón kis folttal, magánykönyvtári bélyegzővel.
Jókai Mór: Még egy csokrot. Elbeszélések. Nemzeti Kiadás LXIX. kötet. Bp.,1897, Révai, 222+1 p. Kiadó dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, aranyozott lapélekkel, a gerincén kopott aranyozással, magánykönyvtári bélyegzővel.
Szász Károly: Trencséni Csák. A Magyar Akadémia által Nádasdy díjból 100 arannyal koszorúzott történeti költői beszély tíz énekben. Pest, 1861, Engel és Mandello, VII+239+1 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, a könyvtest egyben van, de elvált a borítótól, a címkép hiányzik, foltos lapokkal.
Babits Mihály: Hátrahagyott versei. Sajtó alá rendezte: Illyés Gyula. Bp.,é.n.(1941),Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt.,(Hungária-ny.) Kiadói félvászon-kötésben. Számozott (2000/578) példány